Здоров'я

Як розвинути в собі інтуїцію

«Інтуїція могутніша від інтелекту», – сказав одного разу Стів Джобс. Тільки, що це за здатність, як її отримати і потім користуватися? Перед вами сім способів знайти спільну мову з вашим шостим почуттям.

intuicija_500

Довіряйте собі

Згідно нейробіології, інтуїція – притаманна всім людям форма мислення, яка відповідає за вирішення завдання при недостатній логічній обґрунтованості. Це знання без знання.

Інтуїтивні відповіді приходять до нас постійно, ще перед тим, як логіка запропонує свої варіанти. Тільки зазвичай ми відкидаємо їх з думками: «яка дурість», «це безумство», «у мене недостатньо повноважень» і так далі. Тому, щоб розвинути в собі інтуїцію, потрібно в першу чергу її прийняти, навчитися довіряти собі і не боятися звернути з второваних стежок або піти проти думки більшості.

Читайте також: Вчені вирішили вікову суперечку про внутрішню природу людини

За словами психолога Сільвіанна Барта Ліберж, коли людина слухає свій внутрішній голос, у неї загострюються почуття, вона починає помічати те, на що не звернула увагу з першого разу. Головне, не переплутати інтуїцію з бажанням . Бажання – це те, чого нам хочеться. Інтуїція – результат підсвідомого аналізу.

Проводьте час на самоті

Не завжди, звичайно. Просто, щоб навчитися слухати себе, потрібно іноді відмовлятися від того, що відбувається, проганяти з голови непотрібні турботи і регулярно влаштовувати побачення самому собі наодинці. Недарма, статистика показує, що інтуїція найкраще розвинена у інтровертів. За словами Софі Бірнхам, автора книги «Мистецтво інтуїції»: «в метушні повсякденних справ не вловити і логічних висновків, що тут говорити про тихий голос інтуїції».

Будьте допитливими

Головна особливість всіх людей з розвиненою інтуїцією – вони постійно звертають увагу на деталі. Вони можуть забувати важливі дати, плани на тиждень, але обов’язково запам’ятають, що коли закривали книгу, одна зі сторінок зам’ялася. Або помітять, що краватка у колеги зав’язана сьогодні не так, як звичайно. Згадайте Шерлока Холмса. Недарма в роботах, присвячених інтуїції його називають інтуїтом – для нього немає зайвих фактів, звуків і деталей в проблемі, над якою він працює. Все це частини однієї мозаїки.

Всім, хто хоче розвинути свій підсвідомий аналіз, психологи радять постійно звертати уваги на деталі. Спробуйте протягом декількох тижнів постійно напружувати одночасно слух, зір і нюх при знайомстві з новою людиною. Через деякий час вам буде досить «першого погляду», щоб скласти враження про особистість.

Співчувайте

Читання чужих думок – це не «щось з роду фантастики», а те, чим всі ми займаємося щодня. Вчені довели, що наш мозок постійно копіює вираз обличчя, відчуття, симптоми інших. А все через «дзеркальні нейрони», які присутні в мовних, моторних, зорових, асоціативних та інших областях. Саме через них ми відчуваємо неприємні відчуття, коли хтось прищикнув палець, або щиро розуміємо почуття інших в тій чи іншій ситуації. У психології це називається інтуїтивною комунікацією.

Читайте також: Страх змушує нас вірити в науку

Тому частіше співпереживайте і прислухайтеся до почуттів інших. Це ті ж знання, які потім увійдуть в загальну картину аналізу. За словами психолога Йохима Бауера, не було б дзеркальних нейронів, не було б інтуїції та емпатії. Недарма розвинена інтуїція частіше зустрічається у вразливих людей.

Звертайте увагу на сни

І це не забобонна нісенітниця, а порада від експерта Софії Бірнхам. За її словами, сни і інтуїція утворюються від несвідомого, а значить, можуть мати одну і ту ж природу. Деякі сомнологи, наприклад, доктор медичних наук Геннадій Ковров вважає, що віщі сни – результат тривалого розумового процесу. Взяти, скажімо, сон Менделєєва. Дмитро Іванович напрацював достатньо інформації, щоб мозок у сні розібрав всі дані в правильному порядку.

Креативте

Відповідно до недавніх досліджень психолога Клари Вулф – креативність і інтуїція нерозривно пов’язані одна з одним. Вона вважає, що інтуїція – вищий ступінь майстерності в тому чи іншому навику: «Кращий художник – інтуїтивний художник». Інтуїція не тільки дозволяє піти в обхід сформованим штампам, але і вимагає менше мозкових витрат – організм витрачає набагато менше енергії на інтуїцію, ніж на логічне мислення. Більш того, дослідження показало, чим більше людина проявляє себе у творчості, тим краще у неї працює інтуїція. Все тому, що мистецтво робить мозок більш гнучким у рішеннях.

Геть негатив!

Сильні емоції, особливо негативні, заглушають внутрішній голос інтуїції, як, в цілому, і голос розуму. Особливо гнів, який, за словами Бірнхам, повністю витісняє всякі корисні підказки якогось там підсвідомого мислення з вашої голови. А позитивні емоції, які зазвичай розслаблюють людину і роблять її вразливою, навпаки, за результатами психологічного дослідження (опубліковано в 2013 році в journal Psychological science) допомагають тримати ваші інтуїтивні здібності в тонусі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button