Людина

Встановлено, кому які кошмари сняться, і чому

Дослідники з Канади зробили висновок про те, що думки чоловіків і жінок відрізняються навіть в кошмарних снах. Чоловікам частіше сняться стихійні лиха і війни, а жінкам – брехня з боку близьких або зрада.

Вчені провели дослідження, в рамках якого опитали 300 жінок і чоловіків. Всіх добровольців попросили записувати свої сни щоранку протягом п’яти тижнів. Результати аналізу записів показали, що описи снів жінок були більш докладними, а найпопулярнішою темою снів у представниць прекрасної половини є тема міжособистісних конфліктів – сварки, брехня, подружня зрада і плітки. Також жінкам часто сняться сни, де вони спізнюються на якісь події, серйозно захворіли, заблукали або навіть загинули. Нерідко в їх снах з’являються вампіри, привиди та інші монстри.

kosmary_resized

Що стосується чоловіків, то їм частіше сняться кошмари зі стихійними лихами, а іноді в кошмарах з’являються комахи.

Дане дослідження допомогло встановити, що кошмари чинять негативний вплив на організм і здоров’я людини. Також вчені з’ясували, що страх рідко грає важливу роль в нічних кошмарах або ж просто поганих снах. Прокидатися з криками можна і через розгубленість, відчуття смутку, відрази або почуття провини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button