Екологія

Якщо глобальне потепління перевищить 2 градуси, 25 % Землі стануть «безводними»

Більше чверті поверхні планети стане значно сухішою, якщо глобальне потепління перевищить 2 градуси Цельсія, повідомляє нове дослідження. Такі зміни стануть причиною підвищеної загрози посух і лісових пожеж. Але обмеження глобального потепління 1,5 градусами Цельсія може значно скоротити частку поверхні Землі, яка зазнає такі зміни.

Безводність — міра для сухості поверхні Землі, яка вираховується на основі обсягу опадів і випаровування. Безводність — серйозна загроза, так як може критично вплинути на сільське господарство, якість води та біорізноманіття. Воно може також призвести до більшої кількості посух і лісових пожеж, схожих на ті, що зараз вирують у Каліфорнії.

Дослідницька команда вивчила прогнози 27 глобальних кліматичних моделей, щоб визначити області, де безводність значно змінить клімат, якщо глобальна температура підніметься на 1,5 та 2 градуси вище доіндустріального рівня.

Дослідження передбачає, що безводність торкнеться на 20-30 % поверхні планети, коли приріст середньої глобальної температури досягне 2 градусів Цельсія. Але дві третини постраждалих регіонів можуть уникнути значного зневоднення, якщо потепління буде обмежено 1,5 градуса Цельсія.

Світ вже потеплішало на 1 градус. Але зниження викидів парникових газів в атмосферу, щоб стримати глобальне потепління нижче 1,5-2 градусів Цельсія, зменшить ймовірність значної безводності, яке проявляється в багатьох частинах світу.

Сила посух збільшувалася по всьому Середземномор’ю, на півдні Африки і на східному узбережжі Австралії протягом XX століття. Нпівзаслушливі регіони Мексики, Бразилії, Південної Африки і Австралії в якийсь період часу зіткнулися з опустелюванням.

Регіони світу, які отримають найбільше переваг, якщо підйом температури стримати 1,5 градуси — Південно-Східна Азія, Південна Європа, Південна Африка, Центральна Америка і Південна Австралія, де сьогодні проживає понад 20 % населення планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button