Екологія

З’ясувалося, як боротьба з пандемією шкодить екології

Як повідомляє CNN, американські екологи серйозно стурбовані новою загрозою для навколишнього середовища, пов’язаної з пандемією COVID-19 — медичними пластиковими відходами, обсяг яких значно виріс за час боротьби з коронавірусом.

Dan Gaken, CC BY 2.0

Одноразові маски, рукавички, захисні костюми — все це є предметами першої необхідності для боротьби з поширенням інфекції. Але після використання всі ці предмети перетворюються на сміття, посилюючи і без того серйозну ситуацію з пластиковими відходами.

«Прямо поруч з моїм будинком скрізь валяються використані рукавички та маски, — говорить директор океанічних кампаній відділення Geenpeace в США Джон Хокевар. — Зараз вже другий день йде дощ, так що їх швидко змиває в каналізацію. Звідси, з Вашингтона, вони впадають Анакостію, потім у Чесапікську затоку, а в кінцевому підсумку в Атлантичний океан».

Захисники природи не заперечують, що першочергове завдання — це побороти коронавірус, і прямо зараз неможливо знизити використання пластику в захисних та медичних цілях. Тим більше, що проблема пластикових відходів гостро стояла і раніше, а пандемія тільки підкреслила необхідність її якось вирішувати. Нік Мальос з організації Ocean Conservancy вважає, що одним з таких рішень в довгостроковій перспективі могли б стати багаторазові дезинфікуюючі захисні засоби.

Ще одну загрозу екології в період пандемії захисники природи бачать в знятті деякими країнами заборон на використання одноразових пакетів. Причому вони впевнені, що до цих рішень, принаймні в США, доклали руку самі виробники пластику.

«Це дуже сумно, що лобістські групи отримують вигоду з атмосфери страху і невпевненості, — каже Мальос.
Екологи також посилаються на наукові дослідження, що показали, що SARS-CoV-2 залишається життєздатним на пластику довше, ніж на поверхнях з інших матеріалів.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»