Земля

Виявилося, що древні люди їли мізки і вміст шлунка коней

У ході археологічних розкопок в графстві Сассекс, Англія, вчені натрапили на цікаву знахідку, яка розповіла їм про страшні таємниці стародавніх людей. Виявилося, що предки людини, які жили в Британії 480 000 років тому, їли коней, висмоктуючи їх мізки і з’їдаючи вміст шлунка.

Археологи виявили останки коня, які вказували на те, що нічого від дикої тварини «не пропало даром». Доісторичні люди харчувалися жиром, внутрішніми органами і навіть вмістом шлунку коня. Кістки скелету тварини були розбиті каменями, щоб люди могли висмоктати кістковий жир і кістковий мозок.

Вчені припускають, що так могла харчуватися Гейдельберзька людина (Homo heidelbergensis). Цей примітивний гомінід вперше з’явився в Африці і прибув в Європу близько півмільйона років тому. Вважається, що сучасні люди, відомі як Homo sapiens, жили в Британії близько 40 000 років тому.

Доктор Метью Поуп, який очолював дослідження, сказав:

«Це була виключно рідкісна можливість дослідити місце, яке залишилося майже незмінним після вимерлого населення. Ми бачимо, що кістки цього великого коня жіночої статі повністю роздроблені. Ми знаємо, що люди також дісталися до інших частин тіла, таких як мозок і язик».

Він додає, що первісні люди, напевно, з’їли не тільки внутрішні органи, але і вміст шлунка, оскільки воно могло бути джерелом овочів.

«Тоді було дуже важко отримати доступ до хорошим рослинних ресурсів, а листя салату та їстівні овочі не були доступні цілий рік», — говорить Поуп. «Ми знаємо з розповідей людей, що живуть в умовах сезонного клімату, що поживні речовини можна отримувати з частково перевареного вмісту шлунка тварин».

Вчені також відзначають, що кінь давав людям більше, ніж просто прожиток. Детальний аналіз кісток показав, що вони були перетворені в інструменти. Саймон Парфітт, ще один автор дослідження, сказав, що «це одні з найбільш ранніх некам’яних знарядь, знайдених в археологічних записах людської еволюції».

Інструмент з кістки, один з найдавніших органічних інструментів у світі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button