Земля

Вчені розробили нову теорію про зародження життя на Землі

Вчені-хіміки, які працювали на базі TSRI, розробили нову теорію про зародження першого життя на Землі. Повні матеріали дослідження можна знайти у виданні Nature Communications.

Професор Раманараяна Крішнамурті розповів, що його команді вдалося відкрити «чорний ящик», знайшовши ключові хімічні процеси, які могли протікати на Землі 4 млрд років тому.

Для нового дослідження група вчених зосередилася на серії реакцій циклу Кребса. Кожен аеробний організм, від фламінго до найпростіших грибів, вивільняє накопичену енергію за рахунок циклу лимонної кислоти. У попередніх дослідженнях вчені намагалися відштовхуватися від цієї теорії, але зіткнулися з проблемою, оскільки компоненти цих реакцій мільярди років тому ще не існували.

У новому дослідженні вчені написали хімічні реакції та їх молекули, а потім спробували з’ясувати, які з них могли існувати на стадії формування життя. Виявилося, під задані критерії підходить малонатний і HKG цикли. При проведенні реакцій дослідники виявили, що можуть продукувати амінокислоти, як додаток до CO2, які є кінцевими продуктами циклу. Вчені вважають, що по мірі появи біологічних молекул, таких як ферменти, процеси могли ставати складнішими.

Кнопка «Наверх»