Земля

Неандертальці створили складне «хімічне виробництво» задовго до Homo sapiens

Неандертальці використовували складну технологію для виробництва березового клею, необхідного для створення знаряддя праці і зброї.

Дослідники з Тюбінгенського університету знайшли новий доказ розвинених когнітивних здібностей неандертальців. Представники вимерлого виду людини розробили складну технологію для виробництва клею з березового соку. Він використовувався для з’єднання каменю з кісткою і дерева в інструментах і зброї.

Вчені відтворили різні методи створення клею з березового соку, які могли бути доступні древнім людям. Отримані складники вони порівняли з хімічними залишками, знайденими на древніх інструментах неандертальців, за допомогою інфрачервоної спектроскопії, газової хроматографії і мікрокомп’ютерної томографії.

Раніше вважалося, що неандертальці або знаходили березову смолу після пожежі, або використовували простий спосіб виробництва. Але аналіз показав, що для створення клею, ідентичного тому, який використовували стародавні люди, потрібно використовувати складний метод ступінчастої дистиляції з обмеженням кисню і підземним нагріванням.

Залишки клею, знайдені на інструментах неандертальців, і ілюстрації різних методів, які могли використовуватися для його виробництва. Найкраще хімічний склад описують два останніх методи. Зображення: Patrick Schmidt et al., Archaeological and Anthropological Sciences

З огляду на складність виробництва, дослідники вважають, що ця технологія не була відкрита випадково, а розвивалася в результаті безлічі експериментів. При цьому вона як мінімум на 100 000 років передує створенню виробництв такої ж складності у представників нашого виду. Це відкриття ставить під сумнів уявлення, що інтелект є виключною рисою Homo sapiens, і показує розвинені здібності неандертальців.

Зростаюча кількість археологічних свідоцтв демонструє, що неандертальці представляли собою набагато більш розвинене суспільство, ніж вважалося раніше. Багато технологічних нововведень, що вважаються винаходами Homo sapiens, вже використовувалися представниками стародавнього виду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button