Головна / Земля / Виявлені сліди метеорита, що впав в Атлантику 35 млн років тому

Виявлені сліди метеорита, що впав в Атлантику 35 млн років тому

Експерти з університету Аризони виявили тектити — невеликі оплавлені і слаборадіоактивні шматочки породи, які, ймовірно, утворилися 35 млн років тому при падінні великого метеорита в Атлантичний океан. Як повідомив інтернет-портал Space.com вони знайдені при дослідженні зразків осадових порід, піднятих із глибини понад 650 метрів в районі на північний схід від Чесапікської затоки, що утворилася набагато пізніше на місці величезного метеоритного кратера.

Коли метеорит, який врізався в щільні шари атмосфери Землі на швидкості близько 60 км/сек, впав в районі, який мільйон років потому стане східним узбережжям Америки, в атмосферу було викинуто колосальна кількість пилу та уламків, які згодом осіли на площі близько 10 млн кв. км — від сучасного штату Массачусетс до острова Барбадос у Карибському морі. Поверхня знайдених в донних відкладах тектитів деформована, що, на думку дослідників, служить підтвердженням того, що вони утворилися при потужному катаклізм. Ще одним доказом того, що знайдені сліди падіння метеорита, став ураново-торієво-гелієвий аналіз тектитів, підтвердив їх вік — близько 35 млн років.

Згідно з оцінками, сила удару метеорита була така, що корінні породи в місці падіння зазнали руйнування на глибину 8 км. На місці падіння утворився кратер діаметром близько 85 км і глибиною 1,3 км, а в океані виникло сильне цунамі. Згодом осадові породи заповнили гігантську воронку, яка вважається найбільшим метеоритним кратером в Північній Америці.