Земля

Біопаливо з кінського гною

коніГрибки, присутні в кишечнику коней і в кінському гної, містять в собі безліч ферментів, які можна використовувати для здешевлення і прискорення виробництва біопалива з рослинної сировини, заявили американські біохіміки на щорічній конференції Американського хімічного співтовариства в Новому Орлеані.

“Природа розпорядилася так, що нам дуже складно дістати целюлозу з рослинної біомаси. Додатково до цього, потрібно володіти ферментом, який перетворив би її в цукор. Ми знайшли грибок в кишечнику коней, здатний вирішити обидва завдання – він харчується рослинними клітинами, багатими лігніном і целюлозою, і перетворює їх у цукор. Цей організм – потенційний “скарб” ферментів, здатних значно скоротити вартість біопалива “, – заявила Мішель О’Маллі (Michelle O’Malley) з університету Каліфорнії в Санта-Барбарі (США).

О’Маллі і її колеги знайшли важливе рішення проблеми з виробництва біопалива, вивчивши мікроскопічні грибки, що живуть у кишечнику коней і присутні в кінському гної. Як відзначають вчені, ці мікроорганізми не викликали інтересу в інших дослідників, так як їх невелику кількість у кишечнику вважалося ознакою того, що вони не відіграють важливої ролі в житті скакуна.

Автори статті спростували це твердження – виявилося, що дані грибки є єдиним представником мікрофлори в кишечнику коней, здатним розкладати самі “тверді” частини рослин – лігнін і целюлозу. Більш того, вони виділяють частину поглиненої біомаси назад в кишечник у вигляді цукрів, легко засвоюваних клітинами коней.

Біохіміки виділили ДНК цього грибка і розшифрували його геном, що дозволило їм виділити кілька сотень ферментів, здатних розкладати целюлозу і перетворювати її в прості цукри. На даний момент О’Маллі і її колеги вивчають ці речовини, намагаючись відібрати найбільш ефективні каталізатори і знайти спосіб “пересадити” гени, що відповідають за збірку їх молекул, в клітини бактерій або дріжджів.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button