Всесвіт

У галактиці NGC 7090 виявлене нове надяскраве джерело рентгенівського випромінювання

Міжнародна група астрономів виявила нове джерело ультраяскравого рентгенівського випромінювання (ULX) в галактиці NGC 7090. Для виявлення об’єкта NGC 7090 ULX3 використовувався космічний корабель НАСА Swift.

ULXs (Ultraluminous X-ray source) – точкові джерела рентгенівського випромінювання в небі. Вони настільки яскраві, що кожен з них дає більше випромінювання, ніж мільйон сонць. Вони менш яскраві, ніж активні ядра галактик, але більш стабільні, ніж будь-який відомий зоряний процес. Хоча були проведені численні дослідження ULXs, природа цих джерел залишається не до кінця вивченою.

Зазвичай в галактиках є один ULXs. Однак деякі з них містять багато таких джерел випромінювання. NGC 7090, яка знаходиться на відстані 31 млн світлових років від Землі, – одна з таких галактик. Попередні спостереження показали, що у NGC 7090 є два дуже мінливих і тимчасових ULXs – NGC 7090 ULX1 і NGC 7090 ULX2.

Надано: Уолтон і ін., 2020.

Грунтуючись на спостереженнях, проведених за допомогою Swift, в новому дослідженні астрономи на чолі з Домініком Уолтоном з Кембриджського університету у Великобританії повідомляють про виявлення ще одного ULXs в NGC 7090. Результати доповнилися даними з ядерних спектроскопічних телескопів НАСА (NuSTAR) і космічних телескопів Chandra, а також з супутника ЕКА XMM-Newton.

NGC 7090 ULX3 досягла піку світності. Це останнє доповнення до короткої, але швидко зростаючої популяції перехідних ULXs. Виявилося, що до недавнього переходу в режим ULX у джерела випромінювання спостерігалася стабільна, але низька світність. Період активності NGC 7090 ULX3 тривав більше семи місяців.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button