Земля

На Гаїті мешкають ссавці, які пережили динозаврів

Вчені з Університету штату Іллінойс і Університету Пуерто-Ріко відтворили мітохондріальний геном отруйного гаїтянського щелезуба, який завершує останню велику гілку плацентарних ссавців на еволюційному древі.
075d942fd197fd5f9020b09830ba919d
Нове дослідження показало, що H. solenodon відділилися від інших ссавців близько 78 мільйонів років тому, тобто задовго до того, як динозаври зустріли свою смерть від зіткнення Землі з астероїдом.

«Це просто вражаюче, як довго існує вид. Вони пережили астероїд, зуміли вижити під час людської колонізації, хоча щури і миші, яких люди принесли з собою, привели до зникнення найближчих родичів щелезуб », — зазначив співавтор дослідження Адам Брандт.

Вчені досліджували мітохондріальну ДНК, щоб простежити походження щелезуб, і визначили, що вони виділилися в самостійний вид в епоху крейдяного періоду (78 мільйонів років тому). Це число дуже близьке до оцінки попереднього дослідження (76 мільйонів років), що також підтверджує одну з гіпотез, згідно з якою, щелезуб здійснили свій шлях до острова Гаїті (в минулому Еспаньола), використовуючи його зв’язок вулканічної дуги з Мексикою 75 мільйонів років тому.

«Приплили вони на острів, коли Вест-Індія була з’єднана з Мексикою, або дісталися туди на сплавному лісі, або ще набагато пізніше — поки не зовсім ясно», — додав Альфред Рока, професор з Інституту генетичної біології ім. Карла Воуз в Університеті штату Іллінойс.
На сьогоднішній день усі близькі предки щелезуб є вимерлими, а значить, сучасний вигляд — останній з давньої групи ссавців, які цілком могли жити пліч-о-пліч з динозаврами. Ці унікальні ссавці отруйні і мають злегка страхітливу зовнішність, проте розвивалися за відсутності м’ясоїдних і в даний час знаходяться під загрозою через напади з боку деяких хижаків і втрати місця існування.

Результати роботи також свідчать про те, що в Домініканській Республіці мешкають дві генетично різні популяції цих тварин — південна і північна. Перша не відрізняється різноманітністю, а друга, навпаки, має високий рівень різноманітності.

Стаття про дослідження була опублікована 20 квітня в журналі Mitochondrial DNA.

Кнопка «Наверх»
Закрыть