Екологія

Вчені знайшли гусениць, які здатні харчуватися поліетиленом і пінопластом

Китайські і американські біологи несподівано виявили, що гусінь борошняних хрущаков і їх індійських родичів вміють перетравлювати пінопласт, поліетилен і потенційно інші види пластику, що може зробити їх основним засобом боротьби з пластиковим забрудненням Землі.

Вчені знайшли несподіване вирішення проблеми забруднення природи пінопластом та іншим сміттям з пластику – виявилося, що звичайні борошняні черв’яки, яких подають в якості їжі в китайських ресторанах, вміють частково перетравлювати ці полімери, йдеться в статті, опублікованій в журналі Environmental Science & Technology.

“Це дійсно революційне відкриття. На мій погляд, нам вдалося досягти найбільш серйозного прориву в екологічній науці за останні 10 років,” — прокоментував своє відкриття Вей-Хв Ву (Wei-Min Wu) з Стенфордського університету (США) в інтерв’ю американському телеканалу CNN.

Ву і його колеги з університетів Китаю зробили це відкриття, експериментуючи з личинками різних всеїдних комах, які демонстрували здатність перетравлювати найрізноманітнішу їжу.

В ході цих експериментів вчені згодовували членистоногим невеликі шматочки пінопласту та інших полімерів, спостерігаючи за тим, чи їли їх личинки і чи вони могли харчуватися «чистою» дієтою на базі поліетилену, пінопласту та інших компонентів пластикового сміття.

На превеликий подив Ву і його колег, їм вдалося швидко знайти відразу два подібних види комах – звичайних борошняних черв’яків (Tenebrio molitor) та їх південних родичів – личинок індійських комірних вогнівок (Plodia interpunctella).

Перші з них, завдяки бактеріям роду Exiguobacterium, можуть з’їдати близько 40 міліграм полістиролу в день, що приблизно дорівнює вазі однієї маленької таблетки. Борошняні черв’яки перетравлюють полімер не повністю, але залишки пінопласту в їх екскрементах, як з’ясували вчені, можна розкласти за допомогою інших бактерій.

Читайте також: 

Амбарні вогнівки, в свою чергу, виявилися фахівцями з «утилізації» поліетилену – вони здатні з’їсти кілька міліграмів плівки з цієї речовини, використовуючи тандем бактерій родів Enterobacter і Bacillus. Як і борошняні черв’яки, вогнівки не здатні перетравлювати полімери самостійно – якщо цих мікробів видалити з їх кишечника, то личинки загинуть, втративши можливість витягати живильні речовини з пластику.

Відкриття і тих і інших незвичайних властивостей цих комах, як пояснює Ву, відкриває нові шляхи для утилізації пластику, знищення якого тепер можна проводити як за допомогою личинок вогнівок і хрущаків, так і використовуючи ті бактерії, які були знайдені в їх кишечнику. Перше може бути навіть краще, так як самі гусениці можуть потім йти на корм для свійських птахів, риб і в екзотичні страви китайських ресторанів, що заощадить додаткові кошти.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button