Головна / Технології / Вікна з активним шумозаглушенням заглушать звуки мегаполісу

Вікна з активним шумозаглушенням заглушать звуки мегаполісу

Дослідники з Технологічного університету в Наньяні, Сінгапур, адаптували і вдосконалили технологію активного шумозаглушення, яка використовується в багатьох електронних ґаджетах. Їх метою стали вікна звичайної квартири в мегаполісі – вразливе місце, через яке разом зі свіжим повітрям до нас проникає і гучний шум великого міста. Новинка покликана вирішити цю проблему.

Принцип дії активного шумозаглушення в тому, щоб приглушити конкретний звук його антиподом, спеціально згенерованим акустичним сигналом з точно такими ж параметрами, але інвертованим. Для цього мікропроцесор аналізує всі вловлювані мікрофоном звуки, виділяє з них цільові і складає команду для генератора протихвилі. Звук все ще буде чути вухом, але як глухий, не дратівливий.

Сінгапурські умільці не просто збільшили цю систему до розмірів вікна, вони переписали алгоритми так, щоб мережа мікрофонів та гучномовців завідомо встигала спрацювати до того, як звук досягне віконного отвору. Ще вони оптимізували процедуру аналізу, щоб отримати ідеально збалансований «антишум» при наявності довільної кількості різних джерел звуку. Їх прототип ефективно знижує рівень акустичного тиску на 50 %.

Мінус технології – система далеко не мініатюрна, сітка з мікрофонів виглядає як ще один ряд жалюзі і перекриває огляд з вікна. Плюс вона має деякі складності з монтажу та підключення до енергомережі. Тому комерційної версії найближчим часом очікувати не варто, автори будуть працювати над зменшенням габаритів свого дітища, щоб зробити його конкурентоспроможним.

 
comments powered by HyperComments