Технології

Вчені розроблять технологію друку шкіри на 3D-принтері

Китайські вчені повідомили про початок робіт по створенню технології, яка дозволить відновлювати людську шкіру за допомогою 3D-принтера.

6fa4fb73da79221164741ba26eecfd95
Проект розрахований на 2-3 роки. В результаті фахівці планують створити пристрій, який зможе виготовляти аналог людської шкіри за принципом роботи сучасних 3D-принтерів. За словами дослідників, головні труднощі будуть пов’язані з розробкою “чорнила”. Як відомо, медики вже досить тривалий час практикують технологію 3D-друку при виготовленні протезів. Але при цьому мова йде про твердий матеріал. А от процеси отримання структури, аналогічної шкірі людини, яка мала б достатню гнучкість і могла б при необхідності міняти свою форму, поки ще вченими не збагнена.

Вчені сподіваються, що в результаті їм вдасться “навчити” принтер формувати штучні покрови, схожі за своїми властивостями з людським епітелієм. В першу чергу, ця технологія може знайти своє застосування при лікуванні опіків.

Нагадаємо, що 3D-друк вже активно використовується в лікувальних установах багатьох країн світу. З його допомогою медики навчилися успішно відтворювати різні частини тіла людини: носи, вуха, кінцівки. У минулому році китайським фахівцям вдалося імплантувати 3-річній дівчинці фрагменти черепа, виготовлений на 3D-принтері. Тепер справа за шкірою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button