Здоров'я

Найбільш часті захворювання тих, хто працює за комп’ютером

Чим хворіють ті, хто проводить біля комп’ютера більше двох годин на день? Які рецепти допоможуть вам вберегти здоров’я, звевши нанівець всі мінуси сидіння перед монітором?

Коли комп’ютера занадто багато

До найбільш розповсюджених захворювань тих, чия робота так чи інакше пов’язана з комп’ютером, відносяться, в першу чергу, перевтома. Бо як відпочиває людина, яка тільки що 4:00 обробляла фотографії в фоторедакторі? Правильно – відкриває улюблену соцмережа, моніторить новини і читає поновлення статусів. Через півгодини їй доводиться знову повертатися до своїх фотографій. Вітайте, синдром хронічної втоми!

Рецепт: щоб захворювання комп’ютерних працівників обходили вас стороною, ставте будильник щогодини. Раз на годину виходьте з кімнати де стоїть комп’ютер, бажано на свіже повітря. Пробіжіться через двір. Підстрибніть десять разів. Присядьте. Потанцюйте під музику, врешті-решт! Зробіть що завгодно, щоб на кілька хвилин відволіктися від роботи за комп’ютером.

Коли забуваєш про очі

Зір тих, хто сидить біля комп’ютера, зазвичай залишає бажати кращого. Програмісти – очкарики, дизайнери й редактори – теж. Короткозорість і далекозорість – найбільш часті захворювання очей тих, хто забуває, що очі, як вуха, – одні. Нові ви в магазині не купите.

Рецепт: поставте собі програму, яка примусово буде щогодини на п’ять хвилин блокувати комп’ютер. Ніякі дії по його розблокуванні не допоможуть. У цей час подивіться у вікно, примружтеся кілька разів, поморгайте, вмийтеся прохолодною водою. Очі будуть вам вдячні.

Коли болить спина

Серед розповсюджених захворювань комп’ютерних працівників – сутулість, остеохондроз та інші хвороби спини. Як ви сидите за комп’ютером? Чи пам’ятаєте ви про пряму розслаблену спину? Обожнюєте ви своє крісло?

Рецепт: якщо ви працюєте в офісі, нехай роботодавець забезпечить вас хорошими інструментами, зручне крісло серед яких – найважливіше. Якщо ви працюєте вдома, придбайте стілець, на якому ви будете готові не тільки сидіти, але і спати щоночі. Ви витратите на нього в сто разів менше грошей, ніж пізніше – на лікування спини.

Коли нерви ні до біса

Депресія? Безсоння? Дратівливість і соціофобія? Це не про вас? Відмінно! Тому що все перераховане – вельми поширені психічні розлади. Людина, яка потрапляє у віртуальний світ, – сама собі злісний ворог.

Ні, якщо єдиний спосіб, яким ви можете заробити на життя, пов’язаний з комп’ютером, нічого не вдієш. Але хоча б відведіть на перегляд стрічок друзів і іншого сміття десять хвилин на день. Вранці за чашкою кави. Бажано рівно за десять хвилин до моменту, коли від вас вимагатимуть терміново приступити до роботи. Це запорука того, що ви не захопитеся гортання новин, які не залишають у душі навіть самого слабкого сліду і не дають вам нічого, щоб відчувати себе щасливим.

Рецепт: йдіть в ліс. Купіть м’яса, наріжте його, замаринуйте і киньте в соцмережі заклик: «Всі на шашлики!» І не забудьте попросити кожного взяти з собою один спортивний снаряд (крім шашок і шахів): бадмінтон, м’яч, скакалку, мотузку … Соцмережа на виїзді – єдиний засіб боротьби з будь-яким смутком. А як вам буде спатися після того! ..

Натхнення: www.medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button