Головна / Авто / Високотехнологічний автомобіль

Високотехнологічний автомобіль

Автомобілі буквально з кожним днем стають все більш технологічними. Яскравий приклад тому — робомобіль Budii швейцарського автовиробника Rinspeed.

22-02-15-foto-600x407-4

Автомобіль майбутнього, Budii, втілює в собі новітні технології автоматичного управління і комфорту. Природно, він може їхати сам по заданому маршруту без жодного втручання водія, порожній або з пасажирами всередині. Європейські норми вимагають, щоб автомобілі були обов’язково обладнані рульовим колесом, тому у Budii є кермо. Але він не закріплений ні на який рульовій колонці, а вільно рухається на роботизованій «руці».

22-02-15-foto-600x400-3

Хочете покерувати — будь ласка, рука послужливо підсуне кермо до вас. Їдете в автоматичному режимі — рука складається і ховає кермо. Можете дати покерувати попутникові на пасажирському сидінні — кермо легко посунеться праворуч. Це, до речі, вирішує проблему випуску автомобілів з фіксованим лівим або правим кермом.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Відкрити двері авто можна простим дотиком до сенсорної кнопки, що з’являється біля неї. Вона, до речі, безслідно зникне з кузова після того, як двері будуть закриті. У машині є модуль бездротової зарядки мобільних пристроїв, який не вимагає ніяких кабелів — потрібно просто вставити смартфон в проріз зарядного пристрою. Автомобіль управляється за допомогою смартфона або встановленого в салоні сенсорного дисплея. Якщо натиснути кнопку «Йди за мною!», вийти з машини і почати пробіжку — Budii буде супроводжувати господаря подібно вашої собаки.

22-02-15-foto-600x400-2

Стеження за людиною, спостереження за дорожньою обстановкою і перешкодами здійснюється за допомогою всіляких оптичних датчиків, а з даху автомобіля на штанзі висувається головна камера, що представляє собою лазерний сканер. Якщо на дорозі зустрінеться камінь, він не вислизне від її електронного «ока» — надійде команда об’їхати перешкоду, і колеса повернуть в потрібному місці. Рух здійснюється в повній відповідності з дорожньою розміткою та знаками, а там, де їх немає, автомобіль використовує GPS-позиціонування і датчики наближення.

22-02-15-foto-600x400-1

Теоретично машина розрахована на двох осіб — водія і пасажира, тому задніх сидінь немає — там розміщуються два електричних скутера. Можна покинути салон автомобіля і проїхати по таких місцях, куди Budii явно не варто забиратися. Електроскутер в електромобілі — квінтесенція екологічності. Колірна гамма інтер’єру салону авто являє собою суміш з хрому, оранжевого пластика, блакитних і пурпурних дисплеїв панелей управління.

Читайте також: У 2015 році в Сінгапурі буде запущено безпілотне таксі

В наступному місяці концепт-кар Rinspeed Budii з’явиться на щорічному Женевському автосалоні, де всі бажаючі зможуть ознайомитися з цим автомобілем з майбутнього.

Натхнення: innoros.ru