Наука

З бактерій, що поїдають цукор, зробили похідну бензину. Це крок до біопалива

Генетично модифіковані бактерії можуть перетворювати глюкозу на жирну кислоту, а далі на вуглеводні, що містяться в бензині.

Дослідники з університету в Буффало використовували бактерії, що поїдають цукор, щоб зробити з глюкози олефіни — тип вуглеводню й один з декількох типів молекул, з яких складається бензин. З бактерій, що поїдають цукор, зробили похідну бензину. Це крок до біопалива.

Олефіни становлять невеликий відсоток молекул бензину. Але наука зможе створити й інші види вуглеводнів, зокрема решта бензинових компонентів, упевнені автори. Також олефіни сьогодні використовують у промислових мастильних матеріалах і як прекурсор для виготовлення пластмас.

Автори нової роботи використовували штам кишкової палички, який не є небезпечним для здоров’я. Ці мікроби активно харчуються цукром. Дослідники генетично модифікували їх так, щоб вони перетворювали глюкозу в 3-гідрокси жирні кислоти.

Далі вони використовували каталізатор-п’ятиокис ніобію (Nb2O5) — щоб видалити небажані частини жирних кислот і отримати олефіни. Автори відзначають, що глюкоза утворюється в результаті фотосинтезу, який витягує CO2 з повітря, тому в підсумку весь процес можна назвати екологічно чистим.

Зараз вчені перевіряють, наскільки їх спосіб застосовується для масового виробництва, а також досліджують, де ще можна застосувати олефін.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments