Людина

Вчені: Кесарів розтин знищує клітини мозку немовляти

Вчені з університету Джорджії в США заявили, що кесарів розтин масово знищує клітини мозку новонародженого. Це відбувається не тільки в момент операції, але і по мірі подальшого росту і розвитку немовляти.

Учёные: Кесарево сечение уничтожает клетки мозга младенца

«Все частіше лікарі говорять про те, що немовлята, що з’явилися на світ шляхом кесаревого розтину, мають порушення сну і емоційної сфери, у них формується дефіцит уваги і затримується розвиток мозку. Думаю, ми з’ясували причину такого стану», – розповіла співавтор дослідження Ненсі Форджер, зазначивши, що вона з колегами провела ряд наукових дослідів, в яких були задіяні запліднені миші. Половині з них робили кесарів розтин, інші призвели потомство природним шляхом. Після фахівці спостерігали за тим, як росли і розвивалися мишенята, приділяючи особливу увагу їх мозку.

Вчені помітили, що мозкові клітини у піддослідних дитинчат з першої експериментальної групи масово гинули не тільки в момент народження і в перші години після нього, що є нормальним явищем для навчання організму боротися з інфекціями, але і впродовж наступних трьох днів. Щодо імунітету, він приходить до норми ще тривалий відрізок часу.

Крім того, мишенята, які народилися за допомогою кесаревого розтину, в подальшому відрізнялися від однолітків поведінкою, протіканням фізіологічних процесів: вони частіше і голосніше «плакали», а також набирали зайву вагу. Подібне відбувається і з новонародженими дітьми, відзначають багато педіатрів. Вчені рекомендують жінкам вдаватися до допомоги процедури кесаревого розтину лише при медпоказів до цього, а не за власним бажанням, що зараз стає все більш популярним через боязні представниць слабкої статі зіпсувати при пологах фігуру.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button