Наука

Виявлена основна причина алкогольної залежності

Американські неврологи шляхом спостережень за фруктовими мушками визначили механізм, що провокує алкогольну залежність і рецидив, що виникає у тих людей, які утримуються від спиртного тривалий час. Великі обсяги випитих міцних напоїв, як з’ясувалося, сприяють зміні функціонування системи винагороди в мозку.

Обнаружена основная причина алкогольной зависимости

Фахівці, використовуючи дрозофіл як живих моделей алкоголізму, навчали їх розшукувати спиртне, а потім відключали в них гени, що відповідають за появу залежності. Один з таких елементів ДНК виявився кодувальником білка Notch, що впливає на розвиток фруктової мушки і формування її нервової системи. Подібні сполуки мають у своїх клітинах і інші живі істоти.

Notch є складовою сигнальної системи. Сюди також входить D-2-подібний рецептор, що розпізнає нейромедіатор дофамін, який викликає задоволення. Вплив алкоголю на білок не змінювало кількісне співвідношення D-2-подібного рецептора, але змінювало в білковій послідовності одну амінокислоту. Подібний механізм може існувати і у людей, що пояснює довготривалі зміни біохімії мозку при вживанні спиртного. Заміна рецептора, на думку експертів, і є головною причиною формування залежності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button