Наука

Передбачені головні наукові хіти на початок 2021 року

Журнал Nature відібрав наукові події, які викличуть найбільший інтерес в році, що наступив. На першому місці серед очікувань цього року в публікації порталу Nature News розміщено протистояння змінам клімату. 2021-й стане знаковим в цьому напрямку у зв’язку з наміром обраного президента США Джо Байдена повернути країну в Паризьку хартію, що регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року. США були виведені з цієї угоди президентом Трампом. Ключовий момент у переговорах по клімату настане на конференції ООН в британському місті Глазго в листопаді 2021-го.

Image by Michal Jarmoluk from Pixabay

Найближчим часом спеціальна група Всесвітньої організації охорони здоров’я відправиться в Китай для з’ясування джерела пандемії COVID-19. У неї входять епідеміологи, вірусологи, а також фахівці в галузі охорони здоров’я та ветеринарії, які почнуть розслідування з Ухань, міста, де в кінці 2019 року вперше був виявлений коронавірус SARS-CoV-2.

На початкових стадіях експерти вивчатимуть м’ясо і тварин, якими торгують на Уханьскому ринку, а також зустрінуться з людьми, які першими перехворіли ковідом, щоб дізнатися про їх переміщення по Китаю і за його межами. На з’ясування походження вірусу можуть піти роки, але експерти очікують, що якась нова інформація може з’явитися вже до кінця 2 021-го. А вже на початку року можна буде судити про ефективність кількох недавно схвалених до використання противоковідних вакцин. Особливий інтерес викликають результати III фази клінічних випробувань вакцин, створених американськими компаніями Novavax і Johnson & Johnson, які легше доставляти й зберігати, ніж РНКові вакцини компаній Pfizer-BioNTech і Moderna, які вимагають низьких температур. Крім того, вакцина Johnson & Johnson передбачає одноразове введення на відміну від використовуваних нині двоступеневих вакцин.

На жовтень нинішнього року намічений запуск довгоочікуваного космічного телескопа «Джеймс Уебб» (James Webb Space Telescope), створеного NASA. Вартість цієї космічної обсерваторії майже 9 мільярдів доларів. Це найбільший, найпотужніший і найскладніший космічний телескоп з коли-небудь побудованих. Він повинен прийти на зміну телескопу «Хаббл», який був запущений в 1990-му. Радіоастрономи можуть в новому році запропонувати новий спосіб уловлювання гравітаційних хвиль, використовуючи в якості маячків особливі нейтронні зірки – пульсари. Синхронізуючи спостереження за сигналами пульсарів, групи дослідників в Європі, Північній Америці та Австралії спробують зареєструвати довгохвильові сплески, вироблені парами надмасивних чорних дір, що обертаються навколо один одного в центрах далеких галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button