Здоров'я

Вживання кави захищає від розацеа

Нове дослідження американських вчених з Університету Брауна показало, що вживання чотирьох чашок кави щодня може знизити ризик виникнення розацеа. Згідно з отриманими даними, люди, які щодня вживали каву, на 20% рідше страждали від запального захворювання шкіри у порівнянні з тими, хто пив ароматний напій всього один раз в місяць. На думку експертів, таке зниження ризику обумовлено тим, що кава володіє протизапальними властивостями і звужує кровоносні судини, зменшуючи почервоніння обличчя.

Розацеа – розповсюджене хронічне захворювання, яке призводить до того, що шкіра постійно виглядає червоною. Червоність може спостерігатися протягом декількох тижнів і навіть місяців, після чого на якийсь час зникає. Іноді розацеа помилково приймається за акне, алергічну реакцію або інший стан шкіри. Дерматологи все ще не впевнені, що саме викликає дане захворювання, але припускають, що це може бути пов’язане з аномаліями в кровоносних судинах обличчя або навіть з бактеріями в кишечнику, які виробляють з’єднання, що призводять до розширення кровоносних судин. На жаль, існуючі в даний час препарати не можуть ефективно контролювати розацеа і зменшувати симптоми недуги.

В ході випробувань фахівці розглянули більш як 82000 жінок, які розповіли, як часто вони вживали каву з кофеїном, каву без кофеїну, чай, безалкогольні напої, шоколад. Відповіді учасників варіювалися від «ніколи» до «шість і більше разів у день». Дослідники виявили, що жінки, які регулярно вживали чотири чашки кави в день або більше, мали найнижчий ризик виникнення розацеа. Так, у порівнянні з людьми, які випивали менше однієї порції кави на місяць, жінки, які випивали чотири або більше порцій на день, на 20% рідше страждали від розацеа. Відзначається, що в даному зниженні ризику важливе значення має тип кави – мова йде тільки про каву з кофеїном, кава без кофеїну не чинила ніякого впливу на ризик розвитку розацеа.

Вчені вважають, що кофеїн звужує кровоносні судини, завдяки чому зменшується почервоніння обличчя. Крім цього кава також містить протизапальні сполуки, які допомагають знизити ризик розвитку розацеа. Тим не менш, для підтвердження цих припущень буде потрібно провести додаткові дослідження.

Кнопка «Наверх»