Здоров'я

Вчені: Надмірний денний сон може бути раннім симптомом хвороби Альцгеймера

Американські вчені встановили, що у хвороби Альцгеймера може бути ранній симптом. Надмірний денний сон може вказувати на дегенеративні процеси в мозку людини задовго до появи звичних порушень.

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско прийшли до цього висновку після вивчення 3 груп людей: здорових, тих, у кого хвороба Альцгеймера тільки почала розвиватися, і тих, у кого вона вже встигла вразити нейрони. Виявилося, що надмірний денний сон може бути вимушеним заходом організму, що втратив деякі частини мозку. Мова йде про три центри в ньому, які на перших стадіях розвитку даного дегенеративного захворювання позбавляються до 75% всіх своїх нейронів. З-за такого значного зниження їх кількості вони не можуть відновитися.

Фахівці відзначають, що необхідно звертати увагу на ті випадки надмірного денного сну, коли у людини немає проблем з нічним відпочинком. Більш точне вивчення питання показало, що такий ранній симптом хвороби Альцгеймера пов’язаний з накопиченням в мозку білка під назвою тау. Примітно, що він є причиною розвитку інших дегенеративних хвороб – PSP і CBD. При цьому вони не призводять до знищення трьох досліджених центрів, чиї нейрони дозволяють людині спати вдень. Вчені вважають, що питання потребує додаткового вивчення, адже їм ще належить знайти відмінності між захворюваннями і особливостями білка тау в них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments