Різне

Вкладання плитки для підлоги

Вкладання плитки для підлоги – це один з тих варіантів ремонту, які можна провести своїми руками, не вдаючись до підтримки фахівців.

Для укладання плитки для підлоги вам потрібні будуть такі інструменти, які ви також можете придбати в інтернет – магазині http://kressmarket.com.ua/:

 • Плитка для підлоги;
 • Плиткоріз;
 • Спеціальний плитковий клей;
 • Фуга щоб затирати шви;
 • Пластикові дистанційні хрестики;
 • Ємність для клею;
 • Шпатель зубчастий;
 • Гумовий шпатель,
 • Ганчірка;
 • Молоток;
 • Будівельний рівень;
 • Якісна нитка,
 • Пластилін.

Основним етапом перед укладанням плитки вважається підготовка підлогової поверхні. Звичайно, всі меблі в кімнаті, де буде проводитися ремонт потрібно винести, а стару плитку (якщо така є) – зняти з підлоги. Найпростішим варіантом вирівнювання підлоги є цементна стяжка. Проте, даний вид роботи потрібно проводити тільки у випадку, якщо рівність поверхні підлоги у вас викликає сумніви.

02-04-15-foto-600x430-1

У разі якщо перепади по висоті не перевершують декількох мм, то можна на них не зважати, так як вони згладяться плитковим клеєм. Деякі виступи можна збити молотком в доповненні з долотом, а на 10 см поглиблення можна не звертати увагу. Поверхня перед укладанням плитки повинна бути абсолютно чистою, без будь – якого пилу і бруду. Можна її попередньо ще прогрунтувати.

Далі необхідно зробити розмітку підлоги для того щоб плитка для підлоги лягла рівномірно. Підлогову плитку рекомендовано викладати одним рядом уздовж приміщення і одним рядом поперек. При цьому слід викладати плитку не впритул до стіни, а так, щоб залишався маленький проміжок, тобто робити невеликий зазор. Це потрібно для того, щоб приховати нерівномірності стін, які найімовірніше будуть видні при укладанні плити впритул. По можливості потрібно робити зазори по всьому периметру однаковими. Їх згодом потрібно буде заповнити шматочками плитки.

Після викладання двох рядків плитки можна натягнути дві мотузки (вздовж і поперек кімнати) і закріпити їх до стін за допомогою пластиліну або іншим способом. У разі якщо стіни приміщення або кути нерівні, плитку можна класти по діагоналі. При цьому сам процес укладання плитки буде майже таким же, як при звичайному способі. Єдине, що має відмінність, – це наповнення зазорів між стінами і плиткою.

Після того як розмітка підлоги повністю завершена можна розводити клей і приступати безпосередньо до укладання плитки для підлоги. Клей потрібно наносити зубчатим шпателем. Зубці на шпателі необхідні для того, щоб рівномірно відміряти необхідну кількість клею. Перша плитка кладеться по стику поздовжньої і поперечної мотузки і легко продавлюється. Наступні плити можна укладати в ряд з першою, і так потрібно робити до кінця приміщення.

Між суміжними плитками в шви необхідно вставляти дистанційні хрестики з пластику. При цьому дозволяється укладати їх безпосередньо в клей встик 4 – х. плит або ставити прямовисно по дві штуки між плитами. Хрестики покликані забезпечувати рівність швах і всієї кладки плитки. Горизонтальну сторону кладки плитки треба час від часу перевіряти будівельним рівнем або візуально. Якщо одна плитка сильно втоплена по відношенню з сусідської плиткою, то її треба потихеньку вийняти, додати ще клею і поставити назад.

Фінальна частина – наповнення зазорів по всьому периметру приміщення. Якщо застосовується болгарка, то потрібно захищати свої органи дихання від керамічного пилу. Плитка повинна відрізуватися з таким розрахунком, щоб між стінкою і нею залишався маленький зазор приблизно в 3 мм. Тут також треба застосовувати хрестики по вище озвученій технології. Після того як всю укладку ви здійснили і клей висох, виступаючі хрестики необхідно дістати, а шви між плитками заповнити фугою. Фуга замазується в плиткові шви за допомогою прогумованого шпателя, а її залишки усуваються вологою ганчіркою. Після повного висихання фуги по всьому периметру приміщення можна встановлювати плінтус, який прикріплюється до стін і додає підлогової поверхні закінчений образ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button