Технології

NASA випробувала найпотужніший у світі прискорювач ракети-носія (відео)

Американське космічне агентство NASA успішно завершило наземне випробування найпотужнішого на сьогоднішній день прискорювача для важких ракет-носіїв. Саме такі прискорювачі будуть використовуватися в рамках програми освоєння далекого космосу і для відправки вантажів і людей на поверхню Марса. Ви можете побачити випробування прискорювача своїми власними очима завдяки офіційному відео, яке NASA опублікувала на своєму YouTube-каналі.

1-13-03-2015-600-338

Довжина прискорювача дорівнює 54 метрам, і під час випробування в пустелі штату Юта він пропрацював трохи більше двох хвилин. За цей час прискорювач набрав більше 3,6 мільйона фунтів тяги. Тяга в США вимірюється в «фунтах тяги» (4,45 ньютона тяги еквівалентні одному фунту тяги). Фунт тяги – це кількість тяги, необхідне для утримання 1-фунтового об’єкта (0,454 кг) нерухомим щодо сили тяжіння Землі.

«Це випробування є величезним досягненням для програми Space Launch System і підводить до логічного завершення нашу багаторічну копітку роботу. Ми вдячні більш ніж 500 компаніям, які весь цей час допомагали нам побудувати найпотужнішу ракету в світі », – поділився в прес-релізі один з керівників програми Тодд Мей.

Прискорювач призначений для виведення на орбіту важкої ракети-носія Space Launch System. Вона зможе виводити на орбіту від 70 до 130 тонн вантажу, залежно від її модифікації. Перший запуск ракети-носія заплановано на 2018.

Читайте також: Проект Персефона — космічний ковчег


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button