Всесвіт

Місія НАСА DAVINCI приземлиться на Венеру в 2031 році

Апарат спуститься через шарувату атмосферу Венери на поверхню. Це відбудеться в середині 2031 року. DAVINCI – це перша місія з вивчення Венери, в якій використовують і космічні апарати, і зонд, що спускається.

DAVINCI – літаюча лабораторія аналітичної хімії. За допомогою неї вчені збираються вперше виміряти різні аспекти клімату Венери. Також астрономи планують отримати перше зображення нагір’їв планети, щоб скласти рельєф поверхні. З орбіти таке зробити неможливо.

Також місія зможе виміряти кількість невідомих газів, які є в найглибших шарах атмосфери. Зокрема, вчених цікавить співвідношення ізотопів водню. За допомогою нього можна зрозуміти, чи є на планеті рідка вода.

Космічний апарат – носій, ретранслятор і візуалізатор місії (CRIS) оснащений двома бортовими приладами, які будуть вивчати хмари планети і складати карту високогірних районів під час обльотів Венери. Ще CRIS скине невеликий зонд з п’ятьма приладами, які також будуть вивчати планету.

В результаті вчені планують отримати величезну кількість хімічних, біологічних і візуальних даних. Ці вимірювання допоможуть оцінити, як змінювалася атмосфера Венери, дізнатися, чи є на ній особливі типи гірських порід, наприклад, граніт, а також з’ясувати, чи є характерні особливості ландшафту, що говорять про ерозії або інших процесах формування.

Запуск DAVINCI попередньо запланований на червень 2029 року, а вхід в атмосферу Венери — на червень 2031 року.

Перший обліт планети відбудеться через шість з половиною місяців після запуску, і буде потрібно два роки, щоб зонд зміг увійти в атмосферу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button