Земля

Вогняний танець: подивіться на виверження найактивнішого вулкана Індонезії (фото+відео)

У суботу на острові Ява почалося виверження вулкана Мерапі. Про подію повідомляє Національне агентство по боротьбі зі стихійними лихами Індонезії.

Нове виверження вулкана Мерапі, розташованого поблизу міста Джокьякарта на острові Ява, почалося близько полудня в суботу. За даними індонезійського Центру дослідження геологічних катастроф (BPPTKG), до ранку понеділка вчені зафіксували сходження 60 потоків лави і хмар гарячого газу по схилах гори.

Початок виверження 11 березня. Відео: BPPTKG

Дослідники повідомляють, що потоки лави поширилися в різних напрямках на відстані від 3 до 7 км від вершини вулкана. Виверження закривало сонце і накрило кілька сіл падаючим попелом. Місцевим жителям рекомендовано приготуватися до евакуації в разі посилення активності вулкана. Поки не відомо про жодного постраждалого.

Один з лавових потоків, зафіксований 12 березня. Відео: BPPTKG

Мерапі – гора висотою 2910 м знаходиться в 30 км від міста Джокьякарта — стародавнього центру яванської культури і колишньої столиці середньовічної держави Матарам. За однією з версій, древній центр був переміщений в X-XI століттях на південь острова Ява через руйнівний землетрус Мерапі.

Зараз в агломерації Джокьякарти проживає близько 2,4 млн осіб, у тому числі близько чверті мільйона живуть на відстані менше 10 км від вулкана. Мерапі – найактивніший із понад ста діючих вулканів в Індонезії. Щорічно відбувається кілька невеликих вивержень, а раз в 7-10 років — великі. В результаті останнього сильного виверження в 2010 році загинуло 347 осіб, ще кілька десятків тисяч — переселили з небезпечної зони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button