Технології

Китайські студенти обходять блокування Великого брандмауера, щоб використовувати ChatGPT для домашніх завдань

Китайські школярі звертаються до ChatGPT, щоб скоротити час виконання домашніх завдань, але для цього їм доводиться долати головну перешкоду — «Великий брандмауер» країни.

ChatGPT, здатний створювати есе, вірші та програмний код за лічені секунди, спровокував глобальну золоту лихоманку в галузі технологій штучного інтелекту. Але це також викликало занепокоєння вчителів через можливість шахрайства та плагіату.

У Китаї, де послуга недоступна без віртуальної приватної мережі (VPN), більше десятка студентів розповіли AFP, що вони використовували її для написання есе, вирішення наукових та математичних задач та створення комп’ютерного коду.

Одинадцятирічна Естер Чен сказала, що ChatGPT допоміг скоротити вдвічі час, який вона витрачає на заняття вдома, тоді як її сестра Ніколь використовує бот для вивчення англійської мови.

Естер, яка відвідує конкурсну школу в південному мегаполісі Шеньчжень, сказала, що раніше витрачала чотири-п’ять годин щодня на виконання домашніх завдань.

“Моя мама не лягала спати допізна, поки я не доробила всю домашню роботу, і ми постійно сварилися, — сказала вона. – Тепер ChatGPT допомагає мені швидко проводити дослідження”.

Кілька студентів розповіли AFP, що купували іноземні телефонні номери в інтернеті або використовували VPN, щоб обійти обмеження та отримати доступ до ChatGPT.

Минулого місяця китайські ЗМІ повідомили, що великим технологічним фірмам, включаючи Tencent, материнську компанію WeChat, і конкуруючу Ant Group, було наказано обмежити доступ до ChatGPT на своїх платформах, а державні ЗМІ розкритикували його як інструмент для поширення «іноземної політичної пропаганди».

Але мати Естер, Ван Цзінцзін, сказала, що її це не турбує.

“Ми використовуємо VPN протягом багатьох років. Дівчат заохочують багато читати з різних джерел”, – сказала вона AFP, додавши, що більше турбується про плагіат і уважно стежить за своєю дочкою.

Естер наполягала, щоб чат-бот не робив за неї всю роботу, вказуючи на недавнє завдання, в якому їй потрібно було закінчити твір за романом «Тримай небо» всесвітньо відомого китайського письменника-фантаста Лю Цисіня. Вона сказала, що через щотижневий графік фортепіано, плавання, шахів та художньої гімнастики вона не встигла закінчити читання книги. Натомість вона попросила ChatGPT дати їй резюме та абзаци про головних героїв та теми, а вона написала на основі цього свою роботу.

Студенти також використовують ChatGPT, щоб обійти прибуткову галузь підготовки до іспитів з англійської мови в Китаї, в якій абітурієнти вивчають тисячі слів із дорогими репетиторами перед іспитами, необхідними для вступу до коледжів у США, Великобританії чи Австралії.

“Я не хотіла запам’ятовувати списки слів або цілі розмови», — сказала AFP 17-річна Стелла Чжан.

Тому замість того, щоб витрачати до 600 юанів ($85) на годину, вона кинула навчання і тепер вчиться, спілкуючись з чат-ботом.

“Це менше тиску … він також пропонує миттєвий відгук про мої есе, і я можу представити різні версії», — пояснила вона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button