Всесвіт

Стало відомо, чому згасла червона суперзірка Бетельгейзе

Астрономи заявили про те, що розгадали таємницю поступового загасання червоного надгіганта Бетельгейзе.

Ми неодноразово писали про те, як червоний надгігант Бетельгейзе всерйоз налякав вчених загадковим мерехтінням. Астрономи конструювали теорію за теорією, намагаючись знайти пояснення цьому феномену. Деякі говорили навіть про те, що зірка скоро стане надновою.

Але, врешті-решт, вчені отримали в своє розпорядження дані, які дозволяють припинити всі суперечки. Команда дослідників з’ясувала, що сама по собі зірка залишалася стабільною, але її світло від земних телескопів приховала величезна хмара космічного пилу. «Подібну картину ми спостерігаємо у червоних гігантів постійно, це цілком природно», – пояснила Емілі Левеск, астроном з Вашингтонського університету.

За словами Емілі, зірки такого типу періодично втрачають поверхневі шари складової їх матерії. Остигаючи, вони конденсуються на навколозоряних орбітах в формі великих скупчень пилу та іншого космічного сміття. Охолоджені порошинки розсіяні, а тому утворюють досить щільну завісу. Через неоднорідну структуру таких пилових хмар світло починає мерехтіти для спостерігача, що знаходиться на планеті іншої зоряної системи.

Хай там як, пильну увагу, яку Бетельгейзе привернула до себе аномальною поведінкою, дозволило вченим ще краще зрозуміти складні процеси, які відбуваються на різних стадіях життєвого циклу таких вражаючих зірок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments