Всесвіт

Вплив сонячного вітру вивчили за допомогою бортових даних семи космічних місій

Дослідники проаналізували інженерні дані різних космічних зондів, щоб оцінити вплив екстремальної космічної погоди.

Дослідники використовували побічні дані про стан космічних зондів різних дослідницьких місій Європейського космічного агентства, щоб вивчити вплив впливу екстремальних явищ космічної погоди на космічні апарати по всій Сонячній системі.

Хоча кожна космічна місія проектується для виконання конкретного завдання, датчики пристрою фіксують не тільки досліджуваний об’єкт, але і стан приладів. Дослідники проаналізували такі архівні інженерні дані, зібрані автоматичних міжпланетних станцій «Розетта», «ЕкзоМарс», «Марс-експрес», «Венера-експрес»,  зондів Solar Orbiter і «Бепіколомбо» і телескопа Gaia..

Дослідники показали, що дані приладів можна використовувати в якості широкої мережі датчиків, які одночасно вимірюють потік частинок сонячного вітру в різних частинах Сонячної системи. Наприклад, посилення вітру, пов’язане зі спалахом на Сонці 7 березня 2012 року, яке одночасно зафіксувалося в непрямих свідченнях приладів на Венері і Марсі.

Дослідження сонячного вітру від однієї події за допомогою різних космічних апаратів. анімація: ESA

«Космічна погода» відрізняється від погоди на Землі. Сонячний вітер — найбільш небезпечне і екстремальне явище являє собою потік заряджених частинок, що рухаються з неймовірною швидкістю. В основному це протони, але зустрічаються також і більші частинки — ядра гелію і іони HZE (заряджені частинки, отримані з атомів елементів важче водню і гелію, позбавлених електронів).

Земля значною мірою захищена від потоку сонячного вітру завдяки магнітосфері. Тому можливість одночасного аналізу подій в різних частинах космосу представляє такий інтерес для вчених. Використання даних «розподіленої мережі» космічних апаратів можна використовувати для оцінки ризиків для космонавтів і інших місій, вивчення і прогнозування космічної погоди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button