Головна / Людина / Вправи цигун захищають організм від запальних процесів

Вправи цигун захищають організм від запальних процесів

Вправи цигун виявилися вкрай корисні для людини, про що говорить нове дослідження. Подібна практика захищає організм від різних запальних процесів, а також запобігає розвитку захворювань і навіть раку.

Цигун являє собою стародавню форму вправ, засновану на рухах, диханні і медитації. Для того, щоб вивчити вплив цієї практики на здоров’я людини, вчені провели практичне дослідження. Фахівці вивчили учнів школи бойових мистецтв у Польщі. Протягом 4 днів вони змінили свої звичні тренування і спробували цигун. Вчені вивчили їх стану до і після даних занять.

Виявилося, що цигун впливає не тільки на фізичний і ментальний стан людини, але й на вироблення організмом різних генів. Така практика призводить до пригнічення створення прозапальних молекул і стимулювання протизапальних. Фахівцям вдалося встановити їх точний список, до перших відносяться mPHK NF-k і CCL2, а до других – IL-10, HSF1 і HSPA1A.

Вчені звернули увагу, що такі зміни в експресії генів лише після 4 днів занять цигун говорять про дуже велику користь даного методу тренувань для кожної людини. Фахівці порадили людям хоча б раз в тиждень проводити таке заняття, що дозволить їм знизити ризик розвитку різних захворювань, включаючи безліч видів раку і хвороб серцево-судинної системи.