Людина

Вправи цигун захищають організм від запальних процесів

Вправи цигун виявилися вкрай корисні для людини, про що говорить нове дослідження. Подібна практика захищає організм від різних запальних процесів, а також запобігає розвитку захворювань і навіть раку.

Цигун являє собою стародавню форму вправ, засновану на рухах, диханні і медитації. Для того, щоб вивчити вплив цієї практики на здоров’я людини, вчені провели практичне дослідження. Фахівці вивчили учнів школи бойових мистецтв у Польщі. Протягом 4 днів вони змінили свої звичні тренування і спробували цигун. Вчені вивчили їх стану до і після даних занять.

Виявилося, що цигун впливає не тільки на фізичний і ментальний стан людини, але й на вироблення організмом різних генів. Така практика призводить до пригнічення створення прозапальних молекул і стимулювання протизапальних. Фахівцям вдалося встановити їх точний список, до перших відносяться mPHK NF-k і CCL2, а до других – IL-10, HSF1 і HSPA1A.

Вчені звернули увагу, що такі зміни в експресії генів лише після 4 днів занять цигун говорять про дуже велику користь даного методу тренувань для кожної людини. Фахівці порадили людям хоча б раз в тиждень проводити таке заняття, що дозволить їм знизити ризик розвитку різних захворювань, включаючи безліч видів раку і хвороб серцево-судинної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button