Фото

«Всевидяче Око» для міських жителів: арт-об’єкт «EYE» (фото)

Хочете відчути себе Великим Братом, який непомітно спостерігає за людьми? Тоді вирушайте в невелике бельгійське містечко Хертогенбос (Hertogenbosch), адже саме там реалізований цікавий проект, який поєднує в собі оглядові майданчики та художні інсталяції, відомий під назвою «EYE» («Око»).

foto_cikavosti_29.10.2014-04-01

П’ять величезних різнокольорових зіниць розташовані в різних місцях міста. Всі бажаючі можуть увійти всередину спеціальної кабінки і подивитися на звичні вулиці під зовсім новим кутом. Кожна оглядова кабінка вміщує одну людину, яка може перебувати там від 15 до 45 хвилин. Будівлі для розміщення інсталяцій були вибрані не випадково — кожна з них представляє одне з «обличь» міста: культурне, промислове, муніципальне, соціальне і ділове.

foto_cikavosti_29.10.2014-04-02

[ads1] Звичайно, пейзаж, що відкривається з такого «ока», не особливо вразить вашу уяву, і буде скоріше нагадувати вид з вікна того самого будинку, але фішка таких оглядових майданчиків полягає зовсім в іншому. Адже ми давно вже звикли до присутності невидимих камер, що стежать за нашими діями, і навіть не помічаємо їх. Перебуваючи ж всередині «очі», можна відчути себе таємним спостерігачем і подивитися на людей зовсім з іншої точки зору.

Читайте також: Як у різних країнах святкують Хеллоуїн (фото)

Настільки незвичайний арт-об’єкт придумали і реалізували художники Pascal Leboucq і Lucas De Man. Таким способом вони постаралися підкреслити відкритість і доступність приватного життя сучасної людини практично будь-кому. У той же час за допомогою таких величезних зіниць художники хотіли «олюднити» кам’яні джунглі, буквально даючи можливість відвідувачу подивитися на світ очима міста.

foto_cikavosti_29.10.2014-04-03

Образ «Всевидючого Ока» завжди був для людства чимось глибоко сакральним і значущим, тому така інсталяція наповнена особливим філософським сенсом. Не дарма ще Платон говорив, що душа людини знаходиться в його очах. Відображення міста крізь призму опуклої зіниці чинить на відвідувачів незабутнє враження і змушує їх задуматися про вічне.

Майданчики у вигляді очей були відкриті для відвідувань в 2014 р, а в 2015 р творці проекту планують організувати своєму дітищу міжнародний тур, встановлюючи «очі» в різних світових столицях.

foto_cikavosti_29.10.2014-04-05

foto_cikavosti_29.10.2014-04-06

foto_cikavosti_29.10.2014-04-07

Натхнення: terra-z.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть