Екологія

Океанологи: Айсберги можуть стати джерелами поживних речовин для Світового океану

За інформацією від океанологів з центру Гельмгольца, танення льодовиків у зв’язку з глобальним потеплінням може, незважаючи ні на що, також принести користь для Світового океану. Результати дослідження вчених були опубліковані в журналі Nature, де, крім іншого, сказано і про те, що айсберги можуть стати джерелами поживних речовин для світового океану.

Морська фауна потребує поживних речовинах, механізм постачання ними різний у різних частинах океану. У деяких районах недолік заліза в морській воді обмежує зростання планктону. Мабуть, важливим джерелом його надходження тут є айсберги, які тануть через глобальне потепління. Однак досі для оцінки цього процесу було доступно лише обмежена кількість даних. Міжнародна група вчених на чолі з фахівцями Центру досліджень океану GEOMAR Гельмгольца в Кілі вивчила зразки льоду у всьому світі на предмет вмісту заліза.

За словами доктора Марка Хопвуда, зразки льодовиків були зібрані по всьому світу. Результати досліджень показали, що суттєвої різниці між льодовиками з різних місць немає. Проте ж зразки льоду одного і того ж айсберга можуть істотно відрізнятися між собою. Близько 4% зразків льоду, відібраних на пробу заліза, містили понад 90% загальної кількості елемента.

За словами Хопвуда, зі збільшенням льодовиків у Світовому океані посилиться і їх «удобряючий» ефект. Але дослідження показали, що лише 4% льоду, який перед усім збагачений залізом, має максимально сильний ефект збагачення, у порівнянні з «чистим» льодом. Таким чином, походження та динаміка розвитку “брудного льоду” відіграє суттєву роль в тому, наскільки лід в регіоні або на льодовику має або не має можливості змінити основний зміст живильних речовин в океані.

Хопвуд резюмує, що багато питань, на жаль, залишаються без відповіді: наприклад, звідки береться цей багатий опадами лід, які зміни він зазнає в глобальному масштабі і в яких просторових і часових вимірах він виділяє залізо у результаті процесів танення в океані.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button