Екологія

Китай перестав приймати відходи і заборонив одноразовий пластик

З січня 2021 року Китай заборонив імпорт пластикових відходів та обіг одноразового пластику.

Відтак китайські підприємства не зможуть виробляти і реалізовувати продукцію зі спіненого полістиролу і додавати мікропластик у хімічний склад побутових засобів, передає ecotown.com.ua.

Китайським супермаркетам доведеться обходитися без пакетів з нерозкладного пластику, а ринкам — різко скоротити їх використання. У китайському громадському харчуванні більше не будуть подавати одноразовий нерозкладний пластиковий посуд і трубочки для напоїв. У готелях і при транспортуванні товарів будуть знижуватися обсяги використання пластикової упаковки та приладдя, щоб до 2025 року одноразовий пластик вийшов з побутового вжитку.

Так Китай робить крок до «зеленої економіки», і знижує до мінімуму обсяг пластикових відходів, що викидаються у Жовте море – це, за оцінками Greenpeace, 1,5 мільйона тонн у рік. На зміну цьому пластику прийде продукція з паперу або біополімерів. Нерозкладний пластик буде спалюватися, генеруючи енергію для потреб КНР.

Світовий ринок пластика повністю зміниться на тлі останніх рішень, які набрали чинності в Китаї – основним імпортером і переробником сміття. З одного боку, заборона на імпорт пластикових відходів в КНР створює передумови для краху системи утилізації відходів у розвинених країнах, де звикли дешево продавати Китаю своє пластикове сміття, з іншого — китайські виробники і споживачі будуть змушені звикати до нової реальності обігу пластикових виробів в КНР.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments