Всесвіт

Всього лише один спалах на Сонці здатний знищити життя на нашій планеті

У ході спостережень за схожими на Сонце зірками астрофізики винесли вердикт про те, що колись у майбутньому цілком ймовірно виникнення на нашому світилі спалаху такої сили, що майже все живе на Землі буде знищено. Цей невтішний висновок був зроблений міжнародною групою вчених з різних країн, очолюваних Крістофером Кароффом з університету р. Орхусс (Данія).

48618a0e5b9c9368a5642e5742f5e73c
Спалахи на Сонці трапляються досить часто. При цьому в сонячній атмосфері виділяється світлова, теплова і кінетична енергія, внаслідок чого може утворюватися в космосі так званий сонячний вітер. Досягнувши магнітного поля нашої планети, ці частинки, що утворюють явище сонячного вітру, викликають перебої електроенергії, полярні сяйва, а також геомагнітні бурі. Одна з геомагнітних бур, спровокованих спалахом на Сонці, наробила чимало лиха восени 1859 року. По всьому світу тоді спостерігалися північні сяйва в нехарактерних для цього явища регіонах планети. У Північній Америці і на території Європи геомагнітна буря призвела до відмови телеграфних систем.

Всі раніше зафіксовані спалахи не йдуть ні в яке порівняння зі суперспалахом, ймовірність настання на Сонці якого нещодавно відкрили вчені, спостерігаючи за зірками сонячного типу. Як показують ці спостереження, такі зірки цілком в змозі зробити спалах, який здатний завдати Землі нищівного удару, знищивши більшість форм життя на планеті. Досі фортуна була прихильна до Землі, і подібне траплялося тільки на віддалених зірках. Але загроза цілком реальна для нас у майбутньому.

Дослідження, в результаті яких з’явилися ці прогнози, проводилися за допомогою сучасних телескопів: космічного “Кеплер” і спектрального “LAMOST”. З їх допомогою вдалося встановити, що характер явищ простих спалахів і суперспалахів один і той же, і керуються вони аналогічними процесами, що відбуваються всередині зірок. Відмінність складається тільки в масштабі.

На Землі вивчення кілець вікових дерев підтверджує цю гіпотезу. Дерева зберігають інформацію про вплив сильного космічного випромінювання, що припадають на тимчасові проміжки, відповідні приблизно VIII і X століть. Це могло статися в результаті спалахів на Сонці, які по потужності перевищують у десятки разів тієї, що сталася в 1859 році.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button