Земля

Всупереч поширеній думці, зір у собак не чорно-білий

З якоїсь причини серед людей дуже поширена думка про те, що собаки не здатні розрізняти кольори. Іншими словами, безліч людей на Землі впевнені в тому, що собаки народжуються дальтоніками і здатні бачити цей світ тільки в двох кольорах – чорному і білому.

05-01-15-foto-600x337-1

Проте дослідження показують, що це звичайна омана. Наші чотириногі друзі дійсно не можуть розпізнавати стільки ж кольорів, як це можемо ми, люди, проте це не означає, що світ навколо них є чорно-білим.

[ads2] Насправді дослідження говорять про те, що очі собак мають спеціальні рецептори сітківки, які дозволяють їм бачити такі кольори, як жовтий і синій. І хоча чотириногі дійсно поняття не мають, як виглядає, наприклад, червоний колір, вони відмінно знають, якого кольору океан або, скажімо, банани. Тому коли ви попросите свого чотириногого друга принести вам сині тапочки, а він в результаті принесе вам жовті банани, знайте: він не дальтонік, скоріше він вирішив над вами пожартувати.

Читайте також: Чому собака — друг людини, а вовк — ні

Експерименти показують, що при правильному тренуванні собаки здатні визначати не тільки жовті і сині об’єкти, але також і сірі, і зеленувато-коричневі.

Натхнення: vesti.lv


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button