Фото

Втеча величезного айсберга

У липні минулого року від антарктичного шельфового льодовика Ларсена С відпав один з найбільших зафіксованих айсбергів в історії. Він отримав позначення А-68. Початкова площа айсберга становила 5800 км2, що можна порівняти з територією Брунею, а загальна вага перевищував трильйон тонн. Води, що містилося в А-68 води вистачило б, щоб майже повністю заповнити озеро Онтаріо.

Представлена анімація складена на основі радарних даних, зібраних парою супутників Sentinel-1. Вона демонструє утворення і подальші мандри А-68.

Побег огромного айсберга

Як показує анімація, протягом першого року після свого народження А-68 дрейфував поряд з льодовиком Ларсена. Подальшому просуванню айсберга заважало мілководді і пакові льоди. За цей час від айсберга відкололася пара фрагментів. Зіткнення з оточуючими крижинами змінило форму його північної частини, а південно-східний край айсберга і зовсім збільшився у площі через намерзання льоду.

Побег огромного айсберга

У вересні 2018 року А68 нарешті зміг «вирватися», чому чимало посприяв сильний вітер, який виштовхав південний край А-68 в т. н. кругообіг Уедела. Течією винесло айсберг на вільні від криги морські простори. Звідти айсберг потрапить в більш теплі води, після чого почне розпадатися на більш дрібні крижини, які потім розтають. Швидше за все цей процес розтягнеться на кілька років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button