Головна / Людина / Коли варто приймати душ вранці або ввечері?

Коли варто приймати душ вранці або ввечері?

Багато воліють приймати душ вранці, дехто ввечері. В кожному випадку є свої переваги, але ми розповімо вам про це з наукової точки зору.

Однак навіть думки експертів розходяться на цей рахунок. Одні говорять про те, що водні процедури ввечері сприяють хорошому міцному сну. Інші стверджують, що ранковий душ допоможе прокинутися та зарядитися енергією. Проте всі сходяться на загальній думці про те, що лягати в ліжко треба чистим — перед сном потрібно очистити обличчя, руки і ноги від бруду, що накопичився за день. Тому все ж більше прихильників вечірніх водних процедур.

На користь прийому душа є ще кілька аргументів. По-перше, ранковий гарячий душ змиває всі мастильні і зволожуючі речовини, які виробилися вашою шкіри під час сну. Всі вони необхідні для захисту шкіри від подразників, з якими ми стикаємося протягом дня, і її зволоження. Процес вироблення цих захисних речовин проходить тільки під час сну, тому раціональніше приймати душ або ванну увечері, щоб змити накопичений бруд. А вночі організм заповнить запаси мастильних і зволожуючих речовин. Також тепла ванна підвищує температуру і викликає сонливість.

По-друге, вночі відбувається відновлення нашої шкіри. І на обличчі, і на тілі. Тому так важливо лягати спати з очищеною шкірою. В іншому випадку, процес позбавлення від старих клітин і регенерацію нових піде не за таким сценарієм — пори будуть забитими, і замість відновлення шкіра може покритися прищами.

Третій аспект не пов’язаний з часом прийняття душу, а з його частотою. Всі експерти заявляють про те, що митися частіше 2 разів на день не має ніякого сенсу. І навіть дворазове очищення протягом дня нічим не краще одного походу в душ. Так, загартування холодною водою вранці допоможе прокинутися і відчувати себе бадьорим протягом дня, а тепла ванна з піною і маслами ввечері підготує тіло до сну. Але багато експертів радять все ж проводити лише один ритуал очищення ввечері, тому що це найбільш оптимальний варіант для шкіри. Занадто часті і сильні перепади температур можуть призвести до сухості шкіри.

І остання порада — не рекомендується користуватися агресивними миючими засобами, невідповідними вашій шкірі. Це може призвести до небажаних наслідків, у тому числі безповоротним. За тисячі років еволюції людського організму в ході еволюції виробився природний механізм очищення шкіри і без всієї цієї хімічної косметики, тому не варто ним зловживати.