Авто

Види літніх шин – як вибрати

До вибору зимової гуми практично всі автомобілісти підходять з усвідомленням важливості цієї складової автомобіля. Адже взимку від якості шин залежить безпека на дорозі. До підбору літньої гуми так ставляться не всі і абсолютно даремно. Вибір літніх шин – не менш важливе завдання, адже від них теж залежить безпека їзди, керованість, гучність. Пропонуємо дізнатися, що необхідно для правильного вибору літніх шин – їх різновиди, відмінності та характеристики, а також інші нюанси, на які варто звернути увагу. Ну а замовити літні шини ви можете тут , оформивши замовлення на сайті.

Основні правила вибору літніх шин

Важливо розуміти, що при виборі шин універсальні рекомендації не працюють, тому що є безліч факторів, які необхідно врахувати. Перед тим, як починати пошук підходящої літньої гуми, необхідно чітко визначити, що саме вам потрібно. Вибирати шини потрібно з урахуванням наступних факторів:

• клімат;
• якість дорожнього полотна;
• марка автомобіля і технічні особливості;
• діаметр дисків;
• стиль водіння;
• бренд.

Також значення має і цінова категорія. Визначте свої фінансові можливості, щоб під наявну суму вибрати варіант, які поєднує в собі всі необхідні вам характеристики.

Поради щодо вибору літніх шин

Міняти зимову гуму на літню вкрай важливо, тому що це абсолютно різні за своїми характеристиками і властивостями шини. Літні створюються з більш жорсткого і щільного матеріалу. Протектор повинен відповідати кліматичним умовам. Влітку гума під впливом високих температур розм’якшується, тому зимові шини можуть зробити водіння небезпечним.

Малюнок протектора

Жорсткість – це не єдина відмінність, у літніх шин також менш глибокий малюнок протектора. На сьогодні виробники пропонують три варіанти малюнків:

• асиметричний – гарантує безпечний рух на мокрій і сухій дорозі, підвищує маневреність;
• спрямований – захищає від ефекту аквапланування, але вимагає правильної установки;
• ненаправлено симетричний – бюджетний варіант підійде для автолюбителів зі спокійним стилем водіння в міських умовах.

Останній варіант – підійде для регіонів з посушливим кліматом, оскільки погано захищає на мокрій трасі. Асиметричні шини універсальні, спрямовані підходять для регіонів з частими дощами.

Типорозмір

Рекомендації по типорозміру відрізняються для кожного конкретного автомобіля. Можна дізнатися, які типорозміри рекомендує виробник авто, в керівництві по експлуатації. Також рекомендується на літо брати більш широкі шини для підвищеної стійкості і керованості.

Швидкісні параметри

Літні моделі за замовчуванням розраховані на високу швидкість. Але важливо підбирати по параметрам авто з урахуванням стилю водіння. Немає сенсу брати модель, розраховану на швидкісний режим до 300 км / год для міської їзди.

Вантажопідйомність

Виробники шин вказують на упаковці таку характеристику як індекс навантаження. При виборі потрібно брати до уваги масу авто, як загальну, так і при максимальній завантаженості.

Рівень шуму

Ширші шини виробляють більше шуму і навіть незначно збільшують витрату палива. Рівень шуму не прописується в характеристиках, але можна за непрямими ознаками визначити це. Найбільш гучні шини – моделі з поперечними канавками на протекторі.

При покупці шин віддавайте перевагу продукції виробників, які добре зарекомендували себе і мають бездоганну репутацію. Обов’язково зверніть увагу на рік випуску – шини мають термін придатності й з роками втрачають свої властивості. Якщо ви хочете якісний товар, не намагайтеся заощадити – ви ризикуєте нарватися на підробку!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button