Головна / Авто / Топ-менеджер Toyota Motor: електромобілі ще довго не будуть прибутковими

Топ-менеджер Toyota Motor: електромобілі ще довго не будуть прибутковими

Топ-менеджер Toyota Motor дав інтерв’ю Nikkei Asian Preview, в якому виклав своє бачення розвитку «зеленого» сегмента світового автопрому.

Так, пан Утіямада вважає, що занадто швидке зростання обсягів виробництва електромобілів, причому, незалежно від того, штучним або природним шляхом воно викликане, добре не скінчиться: автомобільні фірми, в тому числі, і Toyota не зможуть отримати прибуток.

Вся справа впирається в низькі споживчі характеристики електромобілів. На думку пана Утіямади, ємність високовольтних батарей електромобілів необхідно збільшити у п’ять разів. У той же час, попит і поліпшення технічних характеристик електромобілів повинні йти рука об руку.

Логічно, в цьому сенсі, що пан Утіямада сповнений скептицизму по частині різкого збільшення сегмента електромобілів. Зокрема, прогноз по 30-відсотковій частці в продажах нових легковиків до 2030 року йому здається зовсім нереальним.

«Toyota продає зараз в рік близько 9 мільйонів автомобілів, і тільки 15% з них – гібриди. Нам знадобилося 20 років, щоб досягти цього показника. Невже ви думаєте, що можливо так швидко наростити частку електромобілів на найближчі 10 років?»

А ось по частині водневих автомобілів топ-менеджер Toyota повний очікувань. На його думку, десь у 2030 році настане прорив з продажу моделей на паливних елементах: з одного боку, вони впадуть в ціні, з іншого – інфраструктура вже буде набагато ширше, ніж сьогодні. У той же час, Такесі Утіямада так і не прокоментував просування програми з випуску на ринок водневих модифікацій Lexus, повідомивши, що зараз фокус розробки та адаптації водневих технологій інженери Toyota змістили в область комерційного транспорту.