Аналітика

Нова валюта для оплати в українській піцерії

Не так давно в мережі з’явилися новини про активне впровадження криптовалют на території України. Піцерія Mister Car вирішила не залишатися осторонь, і одна з перших запровадила нову систему оплати. Тепер за продукцію можна буде заплатити біткоїни. Це повідомлення керівництво закладу виставило на офіційній сторінці в Facebook. , до речі, можна відстежувати на інформаційному ресурсі cryptonovunu.com.ua.

При оформленні замовлення на сайті Mister Car, варто звернути увагу, що мінімальна сума для оплати криптовалюта повинна бути 500 грн. У список включені 9 варіантів цієї грошової системи:

1. біткоїни (BTC).
2. Ефіріум (ETH).
3. Bitcoin Cash (BCH).
4. Zcash (ZEC).
5. Dogecoin (DOGE).
6. Лайткоїн (LTC).
7. Tether (USDT).
8. Ріплі (XRP).
9. Деш (DASH).

Замовлення оплачується через платіжний сервіс Interkassa.

Біткоїни для оплати товарів і послуг

Піцерія Mister Car – не перший заклад, який ввів в платіжну систему криптовалюту. Південнокорейська компанія Shuttle Delivery при замовленні від 200 гривень пропонує клієнтам можливість оплати біткоіни або іншою сучасною грошовою одиницею. Відома фірма Takeaway теж входить в перелік учасників такої програми. Деякі її європейські платформи приймають криптовалюта як плату. Наприклад, німецька організація з доставки їжі Lieferando активно використовує це нововведення. Цікавий факт полягає в тому, що саме піца стала першим продуктом харчування, за який стали платити новою валютою. Першовідкривачем оплати криптовалюта товару став Ласло Ханйекс в 2010 році. Тоді він за 2 піци заплатив 10 тисяч біткоїнів. Зараз же такої спосіб став поширюватися на території багатьох країн.

Як буде проходити процес оплати в Mister Car

На сайті піцерії оформляється замовлення на суму не менше 500 грн. Обмеження по виду продукції немає. Це може бути як піца, так і напої до неї. Далі варто вибрати спосіб оплати. Платіжний сервіс Interkassa надає можливість використовувати криптовалюту. Там необхідно вибрати вид платіжної одиниці. Потім відбувається відправка грошових коштів в компанію CryptoGroup, вона, своєю чергою, проводить обмін в звичайні гроші і відправляє на банківський рахунок ресторану.

Як відбувається співробітництво з CryptoGroup

Піцерія пропонує клієнту подарунковий сертифікат для оплати за допомогою криптовалют. На ньому є QR-код, за яким клієнт дає згоду на обмін цифрових активів. Далі в хід процесу оплати вступає CryptoGroup. Ця компанія уклала договір з рестораном. Вона ж приймає в обмін на сертифікат криптовалюта від клієнта і змінює її на гривні.

Плюси і мінуси такої системи оплати

Звичайно, криптовалюта стала модною і сучасною одиницею для оплати товарів і послуг. Поки немає свого платіжного сервісу, але розробники вже говорять про його створення. У цій новій грошовій системі є свої очевидні переваги і недоліки.

Плюси криптовалюта:

• Анонімність. Немає ніяких даних про власника. Всі операції проходять без посередників.
• Мінімальні комісії.
• Неможливість інфляції.
• Всі операції можна простежувати в мережі.
• Страховка гаманця від арешту і блокування.
• Немає можливості підробити валюту.

Мінуси:

• Не можна повернути відправлений платіж.
• Нестабільність курсу.
• Відсутність контролю.
• Мало людей довіряють цій платіжній системі.
• Вплив держави.
• Низька швидкість операцій.

Хоча криптовалюта вважається зараз сучасним засобом оплати товарів і послуг, все ж поширення ще незначне. У деяких державах її  зовсім немає. Люди з побоюванням ставляться до всього нового. Навіть ті, хто володіють біткоїнами, рідко його використовують. Влада України вирішила ввести криптовалюту в експлуатацію. Все більше стало з’являтися організацій, які беруть її для оплати. Піцерія Mister Car тільки почала діяльність, пов’язану з обігом нової валюти. Але статистика вже має позитивну динаміку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button