Земля

Виявляється, велика кількість морських безхребетних чує шум і страждає від нього

Нове дослідження підтверджує, що омари можуть уловлювати низькочастотний шум: він негативно впливає на них і інших безхребетних.

wikipedia.org

У новому дослідженні автори з’ясували, що зовнішні кутикулярні волоски, що покривають більшу частину тіл омарів, – ймовірно, відповідають за те, щоб фіксувати вібрації звуку. Якщо це так, то слух номінально є у великої кількості морських безхребетних.

Це перше дослідження, яке підтверджує, що в американського омара є слух: автори роботи довели це за допомогою так званих методів викликаного слухового потенціалу (AEP). В таких методах використовуються електроди, розташовані поблизу мозку тварини, для виявлення реакції нейронів на звуки.

За підсумками роботи автори висловили заклопотаність з приводу потенційного впливу антропогенного шуму на омарів, оскільки антропогенний шум входить в частотний діапазон омарів, приблизно 100-200 Герц.

Це дослідження допомагає зробити попередні висновки про те, як антропогенний шум впливає на поведінку омарів. Це потрібно щоб визначити реальний вплив шуму і спробувати максимально його зменшити.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button