Наука

Вчені знайшли в генах кажанів приховані секрети довголіття

Міжнародною групою вчених, проведені дослідження кажанів, представників Myotis myotis або великих нічниць. Передбачається, що вдасться відкрити таємницю довголіття, вивчивши склад ДНК цих тварин. Інформація опублікована у виданні Science Advances.

Головне відкриття вчених, полягає у визначенні у даного виду кажанів особливих властивостей тіломерів (місць закінчення хромосом, що регулюють копіювання ДНК), які з віком зовсім не коротшають. Як вважають генетики, в циклі ділення клітин, саме завдяки зменшенню довжини тіломерів виникають причини, що викликають фактори біологічного старіння організму.

Групою дослідників Університетського коледжу Дубліна, під керівництвом Еллою Тілінг, вивчені 779 видів представників ссавців, у напрямку зв’язку їх довголіття з розмірами їх тіл. Як виявилося, довше людей живуть 19 видів, по співвідношенню їх габаритних розмірів, причому більшістю з них виявилися представники саме кажанів. На цій підставі, вченими були детально досліджені гени великих нічниць.

Фахівцям вдалося з’ясувати, що тільки ці кажани містять підвищену експресію з 20 генів. В даному складі, вдалося виявити окремі гени ферментів, які займаються «ремонтом» ДНК і, як передбачається, можуть подовжувати тіломери, причому не задіюючи можливості тіломерази. Вченими планується подальше вивчення цих ферментів, з метою пошуку схожих механізмів у людей. Головне питання – чи можливо таким чином продовжити термін життя людського організму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button