Екологія

Зміни клімату збільшують кількість природних пожеж (відео)

Зміна клімату тягне за собою не тільки вихід з-під контролю глобальної температури, але і більш тривалі сезони природних пожеж на Землі.

b62e3c83339f1c5ed8e3552ef365b00a

Порівняно з 1970 роком сезони пожеж збільшились в середньому на 78 днів, а загальна площа вигорілих земель з 1980 року зросла вдвічі, згідно з даними Департаменту США з сільського господарства.

НАСА надає унікальну картину на пожежі та уражені території за 2016 рік за допомогою супутників. Ця цінна інформація для керівників пожежних структур допомагає контролювати пожежі і траєкторію поширення вогню в різних точках планети. І, крім того, показує вплив загорянь на якість повітря і викиди парникових газів.

За словами Леслі Отта з Центру космічних польотів Годдарда НАСА, завдяки супутникової технології вчені отримують погляд на глобальну картину пожеж. Вона дозволяє побачити гарячу точку початку спалаху і подальший напрям диму, а після закінчення пожежі дає можливість оцінити «опіковий шрам» і вплив на рослинність.

У травні пожежа, викликана надзвичайно спекотною та сухою погодою, вразила майже 1,5 мільйона акрів в районі міста Форт-Макмюррей канадської провінції Альберта, змусивши евакуюватися десятки тисяч людей.

 

В даний час в Каліфорнії продовжують бушувати дві великі лісових пожежі: поруч з мисом Соберанос вздовж центрального узбережжя та в околицях долини Санта-Кларита недалеко від Лос-Анджелеса. Станом на п’ятницю, їх загальна площа склала 70 000 акрів.

У той час як ці осередки займання привернули увагу ЗМІ, вони є лише частиною історії про поточну ситуацію з лісовими пожежами в глобальному масштабі.

«В США цього року сталося вже понад 28 000 пожеж, в результаті яких вигоріло 2,6 мільйона акрів. Амазонка пересохла як ніколи за останні 14 років, і дим від лісових пожеж в Амазонії може досяг південної частини Бразилії, вплинувши на якість повітря і перешкодивши проведення Олімпіади в Ріо-де-Жанейро», — заявив в онлайн-інтерв’ю учений НАСА Дуг Мортон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button