Екологія

У Мексиканській затоці утворилася гігантська мертва зона

Група американських вчених виявила, що в Мексиканській затоці біля берегів США утворилася велика мертва зона — ділянка позбавленої кисню води площею близько 23 тисяч квадратних кілометрів. На думку дослідників, вона утворилася через сільськогосподарські відходи, що надходять в затоку через річку Міссісіпі. Про це повідомляє видання Gizmodo.


Поява мертвих зон — типове явище для Мексиканської затоки. Їх розмір у середньому становить 15 тисяч квадратних кілометрів. У 2002 році дослідники зареєстрували одну з найбільших безкисневих областей, чия площа досягала 22 тисяч квадратних кілометрів. Однак нова мертва зона, що з’явилася в цьому році, побила цей рекорд. Вона в 4,6 рази перевищує допустиму межу, встановленої експертами організації Gulf Hypoxia Task Force, мета якої — знизити рівень забруднення річки Міссісіпі.

Зниження концентрації кисню у воді (цей стан називається гіпоксією) відбувається через те, що велика кількість поживних речовин у водах, забруднених добривами і частинками ґрунту, призводить до масового зростання водоростей. Загибель і розкладання рештків є причиною виснаження кисню і загибелі морських істот. У світі налічується понад 400 гіпоксичних зон, але ділянка в Мексиканській затоці є найбільшим з них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button