Екологія

Викиди парникових газів в Україні контролюватимуться Держекоінспекцією з 2021 року

З наступного року Держекоінспекція почне здійснювати перевірку документів про викиди парникових газів. Ця функція закріплюється за ДЕІ за законом «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», який вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

«На Державну екологічну інспекцію, відповідно до нещодавно прийнятого закону, покладена функція перевірки даних у документах, а саме у звітах про викиди, які здійснені за певний період, планах моніторингу за викидами, тощо. ДЕІ може провести позапланову перевірку впродовж 3 місяців після подачі документів суб’єктами господарювання і перевірити відповідність інформації дійсному положенню справ», – пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Він додав, що цю функцію Держекоінспекція наразі вносить у своє положення.

«Також найближчим часом буде розроблено методику контролю над обсягами викидів парникових газів», – зауважив Андрій Мальований.

Ухвалення згаданого вище законопроекту було необхідне для впровадження європейського законодавства в українське.

«З 1 січня 2021 року вводиться в дію закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Підставою для прийняття цього закону є необхідність України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС наблизити своє законодавство до європейського. Зокрема, важливим є впровадження Директиви 2003/87/ЄС, згідно з якою є обов’язковим створення системи торгівлі викидами парниковими газами. Вона передбачає отримання суб’єктами господарювання дозволу на певну кількість викидів. У разі, якщо обсяг утворених парникових газів менший, підприємство може продати «залишок» викидів іншому суб’єкту», – зазначив Андрій Мальований.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button