Екологія

Америці загрожує глобальна посуха

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з 14 дослідницьких організацій, лісові масиви США відчувають на собі наслідки посухи і глобального потепління.

20e10de627e662868ae3b2fbe290c149

«За останні 20 років підвищення температури повітря і нестабільні опади привели до того, що посухи в лісовій зоні стали сильнішими практично на всій території континентальних Сполучених Штатів», – говорить Джеймс Кларк, учений-еколог з Університету Дьюка. Висновки дослідників опубліковані в журналі Global Change Biology.

Найбільш яскраво вплив посухи і глобального потепління проявляється на заході США, проте, за словами вчених, зміни відбуваються практично в усіх лісах країни.

Читайте також: 

Засуха спричиняє лісові пожежі, які змітають все на своєму шляху. При цьому швидкість поширення пожеж перевищує пристосувальні можливості дерев – ті не встигають вирости на старому місці або поширити своє насіння в нові райони, тобто переміститися.

Крім того, висушені повітря і ґрунт можуть виявитися згубними для деяких видів дерев, що негативно позначиться на біорізноманітті – при цьому стане менше не тільки рослинності, а й тварин, які можуть втратити частину свого раціону.

Не виключений також зв’язок між підвищенням температури повітря і навалою комах-шкідників. Так повідомляється, що в останні роки ліси Каліфорнії втратили мільйони дерев через жуків-короїдів, умови для життя яких стали більш сприятливими. У разі якщо посуха в штаті продовжиться, загинуть ще мільйони дерев.

З урахуванням всіх факторів, який вид ліси набудуть через 20 років, вчені прогнозувати не беруться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button