Людина

Названі негативні наслідки роботи з дому

Опитування показало, що 64% респондентів стали відчувати себе гірше, перейшовши на віддалену роботу. Підвищений ризик для здоров’я спостерігається у жінок і батьків маленьких дітей.

Image by TheArkow from Pixabay

Вчені з Каліфорнійського університету в США провели анкетування: з квітня по червень 2020 року ці фірми опитали 988 осіб, які перейшли на віддалену роботу. Результати роботи команда опублікувала в журналі Journal of Occupational and Environmental Medicine.

Понад 64% опитаних заявили, що у них з’явилася як мінімум одна проблема зі здоров’ям (особливо часто відзначали болі в шиї). 75% розповіли про нові психологічні проблеми. Крім того, дистанційна робота знижувала продуктивність і уважність.

Вчені пов’язали проблеми зі здоров’ям з відсутністю особистого контакту з оточуючими і зміною способу життя. Респонденти розповіли, що під час ізоляції стали їсти більше шкідливої їжі і майже відмовилися від фізичних навантажень – це могло вплинути на їх самопочуття. Також респонденти повідомили, що вони стали менше спілкуватися з колегами.

Ще однією проблемою стала відсутність правильного режиму дня. Три чверті працівників відзначили, що намагаються планувати його. Однак, згідно з результатами опитування, це також призводить до поганого самопочуття. Всьому виною те, що люди працюють приблизно на півтори години в день більше. Хоча праця перестала задовольняти їх, так само як до ізоляції.

Також серйозною проблемою стала відсутність особистого простору. Тільки в однієї третини опитаних була спеціальна кімната для роботи вдома. Принаймні 47,6 відсотка ділили робочий простір з іншими. Автори припускають, що наявність свого місця в будинку пом’якшило б ряд негативних наслідків. «Наявність вашого домашнього робочого простору дуже важливо – воно показує, що ви зайняті, і зводить до мінімуму ймовірність того, що вас відвернуть і перервуть», – пояснив Бурцін Бекерік-Гербер, автор дослідження.

Найсильніше постраждали жінки і люди з дітьми. Так, жінки з річною зарплатою менше 100 тисяч доларів частіше, ніж чоловіки або працівниці з більш високим доходом, повідомляли про дві або більше нові проблеми, пов’язані з психічним або фізичним здоров’ям. Крім того, працюючі жінки частіше страждали на депресію.

Батьки немовлят повідомляли про краще самопочуття. Однак аналіз показав, що присутність маленької дитини викликало і проблеми зі здоров’ям. При цьому проживання в будинку мінімум одного підлітка знижувало ризик появи нових захворювань. Автори роботи відзначили, що наявність в будинку вихованців ніяк не впливало на самопочуття опитаних.

Дослідження показує, що дистанційна робота може привести до нових проблем зі здоров’ям. Вчені вважають, що з ними можна справитися, якщо правильно обладнати робочий простір. «Комфортні освітлення, температура в будинку допомагають знизити ризик виникнення нових проблем», – підсумував Бекерік-Гербер.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button