Екологія

Графік дня: Україна здатна 74% виробляти електроенергії з відновлюваних джерел

Щоб серйозно збільшити виробництво “зеленої” електроенергії, нам доведеться перебудувати всю енергосистему. Але теоретично Україна може перейти на екологічно чисті джерела енергії майже повністю.

Зараз в Україні тільки 6% “зеленої” електроенергії. У Норвегії 106%

Багато країн звертають серйозну більшу увагу на поновлювані джерела енергії. Скажімо, в сусідній Румунії 43% електроенергії виробляють з відновлюваних джерел. У пострадянській Литві — 16%. А Норвегія таким чином виробляє всю електрику для своїх потреб і навіть експортує її — тому на графіку 106%.

Україна теоретично може виробляти 74% електроенергії з відновлюваних джерел

Згідно з прогнозами, найбільшу частку в зеленому виробництві буде займати вітрова енергетика, на другому місці — з біогазу.

Але для цього буде необхідно переналаштувати всю енергосистему країни

Україна не може дозволити, щоб потужності зеленої енергетики зросли понад 3 гігават, інакше вся електроенергія стане дорожче, а також ми завдамо шкоди екології.

Річ у тім, що вартість, за якою ми, звичайні українці, купуємо електроенергію у держави, формується як середнє з вартості електроенергії з різних джерел: від АЕС, вугільних, газових електростанцій, сонячних, вітрових, водних… А оскільки “зелена” електрика все ще коштує дорожче, ніж інші (з-за високого “зеленого” тарифу), то якщо частка зеленої енергетики стане занадто великою, зросте і середня ціна.

Крім того, “зелене” виробництво нестабільно — воно залежить від погоди. А значить, для балансування системи, щоб не було перебоїв, потрібно буде будувати нові вугільні електростанції, а це погано для екології та суперечить планам зі зменшення викидів.

Коротко кажучи, якщо ми перевищимо стелю в 3 гігавати зеленої електрики, тоді Україні доведеться перенастроювати всю енергосистему країни, зокрема, збільшувати виробництво на вугільних електростанціях і зменшувати — на атомних. Це шкідливо для екології і витратно. Тому стеля в 3 гігавати “зелених” потужностей об’єктивно необхідна. Уряду Іспанії довелося навіть вводити мораторій на підтримку відновлюваної енергетики, тому що вартість електрики виросла дуже сильно саме через надто велику частку “зелених” потужностей.

Зараз Україна виробляє “зеленої” електрики на 1 гігават, тобто на третину максимально можливого в даний момент об’єму.

Натхнення: businessviews.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button