Наука

Вуличний шум призводить до підвищеного тиску крові

Життя поблизу від великої дороги з активним автомобільним рухом небезпечна для здоров’я. І мова не тільки про забруднення повітря: нове дослідження показало, що шум сам по собі може викликати хронічну гіпертонію.

Фото автора Nout Gons: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/378570/

Вчені не раз демонстрували негативний вплив щільного автомобільного трафіку на людське здоров’я. Однак за такими результатами важко було розрізнити внесок окремих факторів, таких як забруднення повітря і шум. При цьому відомо, що проживання поблизу аеропортів, де звуки літаків, які злітають і сідають особливо гучні, дійсно підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Тому вчені з Пекінського університету зацікавилися впливом на нього шуму автомобілів. Їх стаття опублікована в журналі JACC: Advances.

Команда професора Цзин Хуана (Jing Huang) використовувала дані британського огляду UK Biobank, проаналізувавши медичні карти більш ніж 240 тисяч людей у віці від 40 до 69 років. На момент початку моніторингу жоден з цих людей не страждав від гіпертонії, підвищеного тиску крові. Для кожного з них вчені оцінили середній рівень дорожнього шуму в районі проживання, а потім простежили за станом їх здоров’я протягом наступних восьми років.

Робота показала, що у людей, які живуть поблизу від великих автомобільних трас, ризик гіпертонії вище, причому чим помітніший рівень шуму, тим більше шансів на розвиток цього небезпечного стану. Ця кореляція збереглася і після того, як автори врахували внесок основних забруднювачів повітря, пов’язаних з дорожнім рухом, таких як частинки сажі і діоксид азоту. Хоча, звичайно, забруднення вносить додатковий внесок, і максимальні ризики гіпертонії демонстрували люди, які постійно піддавалися впливу і того, і іншого.

Гіпертонія — підвищений кров’яний тиск — серйозна патологія, яка веде до розвитку цілого спектра небезпечних захворювань серцево-судинної системи, головного мозку і т. д. ВООЗ згадує її поміж провідних причин смертності в сучасному світі і рекомендує уважно ставитися до факторів, які стимулюють хронічне підвищення тиску. Серед цих факторів — надмірне споживання солоної і жирної їжі, низька фізична активність, ожиріння, вживання алкоголю і тютюну. Тепер до них додався і шум автомобільних трас.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button