Земля

Вулкан Ельбрус прокидається?

Ельбрус широко відомий статтями та фільмами про сходженні на його вершину відважних альпіністів, але крім того, що він красива гора, ще й дуже великий і поки сплячий вулкан, який здається готовий прокинутися.


Останній раз цей велетень вивергався 900 років тому і з тих пір перебував у стані сну, але останнім часом багато вчених вулканологів висловлюють свої побоювання про можливу активацію даного вулкана.

Клімат стрімко змінюється і льодовики Ельбруса тануть швидше, ніж коли-небудь, а на деяких дільницях фіксуються викиди фумарольных газів, а на схилах з’являються стовпи світла.

Вулкан Эльбрус просыпается?
Ельбрус. 1, 5 – магматичні осередки, 2,3 – аномальні зони, 4 – магматичний канал, 6 – траєкторія руху магми

Вулканічна будова Ельбруса за останніми дослідженнями вказує на те, що під основою його вершини розташовані два магматичних вогнища. Верхній на глибині 5 км і нижній на глибині 45 км. Між ними проходить магматичний канал, по якому постійно циркулює магма.

Вулкан Эльбрус просыпается?
Викиди фумарольных газів на Ельбрусі

Вулканологи впевнені, що зараз вулкан Ельбрус перебуває в активній фазі і здатний на нові виверження. У попередні свої виверження, які сталися сотні років тому, Ельбрус викидав попіл на сотні кілометрів від свого кратера. Частки вулканічних матеріалів від періоду активності вчені виявлені на території між Волгоградом і Астраханню – на відстані 750 км від вулкана.

Якщо гігант зараз прокинеться, то Волгоградську і Астраханську область може завалити метровим шаром попелу, а селеві потоки від розталих під впливом магми льодовиків, зметуть все поселення розташовані біля Ельбрусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button